přeskočit k navigaci »

{home}Aktuality › Festival má prvního VIP hosta

Festival má prvního VIP hosta

13.4.2018

kategorie: Aktuality | autor: halova |

 

Do festivalu sice zbývá ještě půl roku, ale některé věci už se podařilo domluvit a dokončit. Například je již vytištěná brožura „50 let FOH“, která mapuje celých 50 let jeho existence a přináší jak oficiální výsledky v jednotlivých letech, tak i vzpomínky některých významných hostů festivalu a fotodokumentaci. Brožura bude pokřtěna na vernisáži festivalové výstavy ve dvoraně Městského úřadu Ostrov. Je také hotový návrh a první model nové ceny – dudka, který bude poprvé představen na tiskové konferenci v červnu. Dokončujeme přípravu doprovodného programu festivalu, a nejen to; snažíme se také zajistit zajímavé VIP hosty. První takovým hostem je báječná herečka Simona Stašová, která potvrdila svou účast na pondělí 8. října. Simona Stašová je vynikající filmová a divadelní herečka, jež si zahrála i ve spoustě snímků pro děti a mládež – seriály Létající Čestmír, Ranč u zelené sedmy, Špačkovi v síti času nebo Arabela, z filmů např. Blázni a děvčátka, Pětka s hvězdičkou, Pelíšky nebo Tady hlídám já, z pohádek Anulka a pan Pětiočko, Kdo probudí Pindruše, Róza strážné strašidlo, Kouzelný měšec, Prsten kohouta Alektrya, Poklad na Sovím hrádku, Dešťová víla a další.
Simona Stašová chce být aktivním hostem festivalu – setká se s dětskými médii a poskytne jim rozhovory, bude hostem besedy se studenty gymnázia, zahájí pondělní odpolední soutěže na Mírovém náměstí a v podvečer se svými kolegy odehraje divadelní představení Drobečky z perníku (to je zcela jistě dobrá zpráva pro milovníky divadla, kteří se nedostali na březnové představení Vím, že víš, že vím se Simonou Stašovou v hlavní roli). Večer pak bude herečka milým hostem Společenského večera 50. dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana.
Potvrzení její účasti na FOH nám všem udělalo velkou radost a už teď se na setkání těšíme, protože Simona Stašová je velice ochotná, milá a vstřícná. I proto věříme, že se jí bude na festivalu líbit a že to nebude její poslední návštěva.

 
 

« zpět na seznam aktualit