přeskočit k navigaci »

{home}Aktuality › FESTIVALOVÉ AKCE NA ŠKOLÁCH

FESTIVALOVÉ AKCE NA ŠKOLÁCH

23.4.2018

kategorie: Aktuality | autor: halova |

 

Festivalové akce na školách:

Festival a školy jsou úzce spojené. Od začátku pořádání festivalu jsou školy zapojovány do organizace a do dění festivalu. Nejen, že chodí na soutěžní projekce a doprovodné akce, ale zajišťují také služby při jednotlivých soutěžních filmech a delegují za svoji školu členy do poroty dětí a mládeže. Proto je pochopitelné, že školy se také chystají oslavit 50 výročí dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Každá škola v průběhu půl roku zorganizuje a připraví akci, která bude směrována na film a festival. V měsíci květnu bude také na školách instalována panelová výstava "Kdo to byl Ota Hofman", která připomene 90 výročí od narození spisovatele a scenáristy Oty Hofmana.

15. 5. FESTIVALOVÁ KYTIČKA PRO MAMINKU

ZŠ Májová pořádá výstavu výtvarných prací na téma „Maminka“ za hudebního doprovodu Májových sluníček, která zazpívají tematicky zaměřené písničky z filmů, které byly promítány v rámci festivalů.

 

1. 6. BRANNÝ ZÁVOD K VÝROČÍ K. MAYE

ZŠ Masarykova bude na Den dětí pořádat branný závod navazující na podzimní školní slavnost k výročí K. Maye. Kromě úkolů s indiánskou tématikou do závodu zařadí také úkoly, ve kterých žáci budou prokazovat znalosti o dětských filmech a filmových představitelích.

 

září – říjen PĚVECKÁ SOUTĚŽ POHÁDKOVÝCH PÍSNÍ

ZŠ J. V. Myslbeka zorganizuje soutěž tříd ve zpěvu, která bude věnována pohádkovým písním. Jednotlivé třídy v průběhu září nacvičí a natočí na kameru společné pěvecké a taneční vystoupení, ve kterém ztvární známou českou pohádkovou či filmovou píseň. V týdnu od 8. do 10. října děti, jejich rodiče a učitelé zvolí nejpovedenější vystoupení.

 

 

 
 

« zpět na seznam aktualit