přeskočit k navigaci »

{home}Aktuality › Hledáme nejlepší dětský film, pohádku a seriál

Hledáme nejlepší dětský film, pohádku a seriál

4.7.2018

kategorie: Aktuality | autor: mpolednicek |

 

Český film se narodil v létě roku 1898 na pražském Výstavišti, kde od června do října probíhala Výstava architektury a inženýrství. Právě tady se v pavilonu, příznačně nazvaném Český kinematograf, promítalo denně pásmo rozličných aktualit a také prvních hraných filmů, z dnešního pohledu spíš skečů.

Česká kinematografie se díky Janu Kříženeckému stala šestou nejstarší na světě. Za 120 let své existence zažila řadu zářných okamžiků i hluchých období, vždycky ale měla štěstí na mimořádné tvůrce. Ostrovský festival by rád ve svém programu připomněl českou kinematografii a její tvorbu pro děti a mládež uvedením některých snímků.

Které snímky to budou, můžete ovlivnit i vy. Vyberte a hlasujte, který z nominovaných dětských filmů, pohádek a seriálů je ten nejlepší, který se vám nejvíce líbí a na který se rádi díváte i poněkolikáté. Řada filmů byla uvedena také v soutěži na našem festivalu a získala celou řadu ocenění a cen. Na základě vašeho hlasování vybereme z každé kategorie tři filmy, které budeme v průběhu 50. dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana promítat v „Retro kině“.

Z odevzdaných hlasů vyberem deset výherců, kteří obdrží akreditaci na festival s možností zdarma navštívit jakoukoliv doprovodnou projekci. 

Zajímá vás jaké snímky jsme nominovali? Klikněte a sami uvidíte...
Pokud si nevyberete, máte možnost napsat svůj oblíbený.  
Otevřít dotazník v novém okně

 

Hlasovat můžete až do 31. srpna 2018 

 

 
 

« zpět na seznam aktualit