přeskočit k navigaci »

{home}Aktuality › Hledáme nejlepší dětský film, pohádku a seriál pro dětského diváka

Hledáme nejlepší dětský film, pohádku a seriál pro dětského diváka

9.5.2018

kategorie: Aktuality | autor: halova |

 

Český film se narodil v létě roku 1898 na pražském Výstavišti, kde od června do října probíhala Výstava architektury a inženýrství. Právě tady se v pavilonu, příznačně nazvaném Český kinematograf, promítalo denně pásmo rozličných aktualit a také prvních hraných filmů, z dnešního pohledu spíš skečů. Česká kinematografie se díky Janu Kříženeckému stala šestou nejstarší na světě, za 120 let své existence zažila řadu zářných okamžiků i hluchých období, vždycky ale měla štěstí na mimořádné tvůrce. Festival by rád ve svém programu připomněl českou kinematografii a její tvorbu pro děti a mládež uvedením některých snímků.

Vyberte a hlasujte, který z uvedených dětských filmů, pohádek a seriálů je ten nejlepší, který se vám nejvíce líbí a na který se rádi díváte i poněkolikáté. Řada filmů byla uvedena také v soutěži na našem festivalu a získala celou řadu ocenění a cen. Na základě vašeho hlasování vybereme z každé kategorie tři filmy, které budeme v průběhu 50. dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana promítat v „Retro kině“.


Nejlepší dětský film

1. Cesta do pravěku
2. Páni kluci
3. Ať žijí duchové
4. Krakonoš a lyžníci
5. Bota jménem Melichar


Nejlepší pohádka

1. Pyšná princezna
2. O princezně Jasněnce a létajícím ševci
3. Tři oříšky pro Popelku
4. Princ a Večernice
5. S čerty nejsou žerty


Nejlepší seriál

1. Bylo nás pět
2. Záhada hlavolamu
3. Návštěvníci
4. Pan Tau
5. Arabela

Oznámkujte filmy jako ve škole jedničkou až pětkou (ten, který bude mít nejvíce jedniček, tak pochopitelně vyhrává) a pošlete nám své ohodnocení emailem na adresu: halova@dk-ostrov.cz nejdéle do konce června 2018.

 
 

« zpět na seznam aktualit