přeskočit k navigaci »

{home}Aktuality › OTA HOFMAN BY SLAVIL NAROZENINY

OTA HOFMAN BY SLAVIL NAROZENINY

23.4.2018

kategorie: Aktuality | autor: halova |

 

Ota Hofman se narodil 10. dubna 1928. Byl to člověk mnoha profesí – spisovatel, dramaturg, publicista, autor námětů a scénářů filmů nejen pro děti…
…to vše jsou informace, které si v dnešní době můžeme najít v odborné literatuře a hlavně i na internetu, kde najdeme také celý životopis Oty Hofmana a jeho dílo.
Náš festival, který v letošním roce bude slavit také narozeniny – i když „jen“ 50., nese od roku 1994 název Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana. V roce 1967 byl v Ostrově založen filmový klub Martin a o dva roky později se pak konal první ročník Filmové přehlídky. Otu Hofmana pozvaly zakladatelky klubu Martin, dostal čestnou legitimaci číslo 3 a pravidelně se zúčastňoval každého ročníku Filmové přehlídky, která se stala soutěžní přehlídkou dětských filmů, jež vznikaly v Československé republice.
Spisovatel, scenárista, dramaturg Ota Hofman se v roce 1978 stal čestným občanem Ostrova a byl vždy nápomocen s přípravou přehlídky, ale hlavně napsal spoustu krásných knížek a scénářů k filmům pro děti; proto organizátoři, se souhlasem paní Hofmanové, připojili zaslouženě jeho jméno k názvu festivalu.
Vznik a činnost filmového klubu Martin si připomeneme výstavou ve Dvoraně Městského úřadu, která bude mít vernisáž v září.
Spisovatele a scenáristu Otu Hofmana pak dětem přiblíží výstava „Kdo to byl Ota Hofman“, která bude na každé škole a v některých partnerských kinech.

 
 

« zpět na seznam aktualit