přeskočit k navigaci »

{home}Aktuality › TREATMENT/SYNOPSE

TREATMENT/SYNOPSE

21.5.2018

kategorie: Aktuality | autor: halova |

 

 

Dům kultury Ostrov je pořadatelem Dětského filmového a televizního festivalu. Festival má za sebou 49letou historii a v letošním roce oslaví 50. výročí konání. Festival v Ostrově se oproti Zlínu v soutěžní části zaměřuje „pouze“ na české hrané filmy pro děti a mládež. V posledních letech zaznamenáváme stagnaci v tvorbě pro děti a mládež, chybí kvalitní filmy s tématy pro tyto věkové kategorie, chybí příběhy, které by řešily každodenní problémy, ale i radosti současných dětí a mládeže. Chybí příběhy, jaké točila režisérka Věra Šimková-Plívová nebo Drahuška Králová.

 

Proto se festival rozhodl pomoci - rozhodl se oslovit mladé, začínající, ale i ty zkušené autory a scenáristy a vyhlásit projekt TREATMENT/SYNOPSE na film pro děti a mládež. Došlé projekty pak posoudí odborná porota a po vzájemné dohodě udělí 5 námětům „Festivalovou pečeť s doporučením“.

 

TERATMENT/SYNOPSE musí obsahovat:

-          úvodní informace o projektu: název filmu, autor scénáře, seznam hlavních profesí, žánr, minutáž

-          hlavní nosné téma filmu, stručný obsah filmu, věkovou hranici určení

-          musí být v českém jazyce

-          musí se jednat o původní nerealizované dílo

-          autor musí být vlastníkem autorských práv

-          musí se jednat o celovečerní film (min. 70 minut)

-          rozsah 5-15 stran formátu A4

 

 

Termín vyhlášení je 21. května 2018 a termín odevzdání je do 31. srpna 2018.  Porota posoudí všechny došlé příspěvky a vybere pět nejzajímavějších synopsí, které doporučí k dalšímu projednání případnému producentu filmu. Vybrané synopse dostanou „Festivalovou pečeť s doporučením“, které by mohlo pomoci při poskytování nadačních příspěvků Filmové nadace v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby za účelem podpory české audiovizuální tvorby, podpory tvůrčích osobností v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby, k hledání cest k realizaci těchto projektů a k podpoře vzdělávání.

 

Příspěvky prosím zašlete elektronicky na adresu halova@dk-ostrov.cz

 

 

Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově

 

 

 
 

« zpět na seznam aktualit