Festival dovršil svou padesátiletou historii

O jubilejním ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana bylo letos řečeno a napsáno mnoho. V polovině října se očekávání proměnila ve skutečnost a jeho návštěvníci se mohli vlastní kůži přesvědčit o tom, že tradiční svátek dětí a filmařů žije a stále má své nezastupitelní místo v kulturním kalendáři města Ostrova i okolí.

Padesátý ročník festivalu přinesl vše, co se během jeho dlouhé historie osvědčilo. Soutěžní i nesoutěžní filmové projekce, výtvarné či pohybové akce pro děti, nejrůznější semináře a workshopy. V neposlední řadě všudy přítomná dětská média, díky kterým bylo možné festivalový mumraj sledovat takřka online na webu, Facebooku i YouTube. Nejsilnější zážitky si ale odnesli ti, kteří přijali pozvání a přišli na některou z festivalových akcí. Filmový festival je totiž především o setkávání a koncentrace slavných režisérských a hereckých jmen zde byla zcela mimořádná. A stejně jako v uplynulých letech si pochvalovali klidnou, rodinnou atmosféru našeho festivalu.

A přesto, že máme za sebou úspěšný ročník festivalu, stojíme na rozcestí. Doba se definitivně změnila, a pokud má festival přežít, musí přijít s novými nápady a pružně zareagovat na vývoj technických možností, novinek v mediální oblasti a v neposlední řadě chování dětí. Nejde o to podléhat módním trendům a podbízet se za každou cenu. Jde o to v současné přemíře zábavy a možností, které doba nabízí najít to dobré a pokusit se děti inspirovat a nasměrovat. Podobně, jak to kdysi dělal Ota Hofmana ve svých legendárních filmech. Věřím, že se nám na jeho odkaz podaří navázat i postmoderním 21 století.

Ing. Marek Poledníček
bývalý ředitel festivalu

Poděkování ředitele Domu kultury Ostrov

Děkuji všem, kteří se na organizaci letošního ročníku podíleli. Nejen těm, kteří byli vidět na pódiu a v médiích, ale zejména těm, kteří vidět nebyli, promítačům, uvaděčkám, uklízečkám, řidičům, referentkám v informačním centru, produkčním a dalším kolegům, bez kterých by festival nemohl fungovat. Největší poděkování patří dětem, pro které má smysl festival v Ostrově připravovat. Těším se na další ročník – bude určitě zase o něco lepší :o).

Ing. Miroslav Očenášek
ředitel DK Ostrov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *