Filmový klub Martin

Další tradicí, ke které se festival vrací, je obnovení Klubu Martin, který byl založen v roce 1966 jako Dětský filmový klub Martin, jeho členové pak iniciovali založení Národní přehlídky dětské filmové tvorby – našeho dnešního festivalu. U zrodu klubu Martin stál tehdejší herec Jaroslav Vízner (filmy Volejte Martina, U telefonu Martin, Martin a devět bláznů, Martin a červené sklíčko), který v roce 2001, po svém návratu z emigrace ze Švýcarska, navázal na své přátelství s Ostrovem, hlavně s festivalem, a stal se jeho milým hostem. Byl to on, kdo měl velký zájem o znovuobnovení činnosti filmového klubu Martin, což se v roce 1999 na chvíli i podařilo.

Do třetice všeho dobrého byla činnost Klubu Martin slavnostně obnovena dne 11. června 2014, za přítomnosti Jaroslava Víznera a Otty Hofmanna (syna spisovatele a scénáristy Oty Hofmana). Klub Martin tentokrát oslovil “dospěláky”, dřívější členy filmového klubu Martin a “kamarády” Domu kultury, aby se stali jeho členy a podpořili tak hlavně dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana.

Filmový klub Martin je každý rok připomínám projekcí některého staršího filmu pro děti. Herec Jaroslav Vízner je každoročním hostem festivalu a v letošním roce se podílel na přípravě výstavy Kde se vzal klub Martin, která bude ve Dvoraně Městského úřadu.