Jubilejní ročník festivalu Oty Hofmana

Letošní ročník ostrovského filmového festivalu se ponese ve slavnostním duchu. Pořádá se už padesát let. Celé to vzniklo v roce 1969 díky iniciativě filmových nadšenců, ostrovských učitelů a členů dětského filmového klubu Martin. Proč se mu ale začalo říkat festival Oty Hofmana? Tento spisovatel a scénárista totiž nově vznikající festival pravidelně navštěvoval a po letech jeho patronátu nejen nad přehlídkou filmů, ale i celou dětskou tvorbou byl pojmenován „Festival Oty Hofmana“.

Tento festival však není oblíbenou akcí nejen ostrovských dětí. Pravidelně se na něj vždy na podzim sjíždí hvězdy stříbrného plátna, režiséři, producenti a ostatní filmoví tvůrci. Základem jsou každoročně filmové projekce- jak soutěžní, tak nesoutěžní. Protože je nedostatek dětských filmů, byla festivalová soutěž rozšířena také o filmovou tvorbu. Filmové a televizní projekce doplňuje řada zajímavých doprovodných akcí pro děti i pro dospělé. Hlavním místem konání festivalu je Dům kultury Ostrov, kde také najdete akreditační středisko.

A na co se můžeme těšit letos? Ostrovský festival navštíví čtyři významné osobnosti současné YouTube scény- Denis kubík, Datel a dvojice The Insidia Project. Přijede také například stříbrná Superstar Eliška Rusková a režisér Zdeněk Troška. Soutěžními filmy jubilejního ročníku jsou: Bajkeři, Přání k mání, Jan Palach, Dukátová skála, Na krátko a Čertoviny.

Jana Přistoupilová
Pro Ostroviny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *