King Skate v Ostrově

Zcela mimořádnou a super akcí v rámci ostrovského festivalu bude exhibice a promítání na skateparku. Přijďte se podívat na současné mistry a připomenout si ty, kteří před léty začínali v nedalekých Karlových Varech. V úplně jiné době za nesrovnatelných podmínek. Film King Skate byl promítán na letošním filmovám festivalu v Karlových Varech.

Co znamená Skate pro protagonisty filmu?
Klikněte a uvidíte >>> ZDE

sobota 7. října 2018

16.00 hod. Skate exhibice(bude upřesněno)
18.00 hod. Promítání filmu KING SKATE

CHCI VIDĚT SPOT Z EXHIBICE

Vstup zdarma!

King Skate

žánr: dokumentární
scénář a režie: Šimon Šafránek
producent: Kateřina Černá
kamera: Jiří Chod
střih: Šimon Hájek
zvuk: Martin Roškaňuk, Marek Musil, Petr Kapeller
stránka filmu www.aerofilms.cz/king-skate/
trailer: https://youtu.be/QCda_aVbTRo

■ synopse
Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

■ proč tento film?
“No protože jsme do něj položili tolik úsilí a srdíčka, jako už dlouho do ničeho. Ani přesně nevím, proč je to tak divoce silný a magnetický materiál. Jestli je to těmi archívy, hudbou, těmi neohroženými hrdiny v hlavních rolích. No, něco prostě na tomhle mejdanovém filmu je, a má to sílu uhranout i lidi, kteří se o skejty prakticky vůbec nezajímají. Ověřil jsem si to už několikrát na různých zkušebních projekcích, kam jsem zval známé, kterým se kolikrát moc nechtělo, ale nakonec dojednoho odcházeli v příjemném překvapení a se širokým úsměvem. To je pro mě dobrý důvod pokusit se King Skate šířit dál a dál.”
Ivo Andrle, Aerofilms

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *