Studentské filmy

pondělí 8. října od 10:00 hod. Dům kultury Ostrov, kinokavárna


Rozverné léto

Režie: Michaela Poláková
28 minut

Patnáctiletý Vojta je nucen trávit letní prázdniny na koupališti, které vlastní jeho otec Milan. Kvůli nově otevřenému aquaparku v nedalekém městě však na koupaliště nikdo nechodí, a tak se otec rozhodne, že v něm začne pořádat různé tradiční akce. Oproti prostému a spíše hromotluckému otci je ale Vojta spíše citlivým klukem, který rád utíká do světa fantazie. Začne tedy o svém létě na koupališti psát povídku. Aby pro něj nehostinná realita byla snesitelnější, rozhodne se jednoho večera zakomponovat do příběhu další postavu. Lindu.

Poeticky laděné komorní drama pojednává o vztahovém trojúhelníku otce, syna a atraktivní Lindy. Vyznačuje se progresivním rapovým soundtrackem a tématem lásky, která může mít mnoho podob.

 

Aplomb

Režie: Michal Starý
11 minut

Děj filmu je zasazen do fiktivního světa blízké budoucnosti, do jedné z poboček personální agentury Aplomb Agency. Ta poskytuje uchazečům o zaměstnání doživotní kontrakt se zaměstnavatelem a s ním i jistotu klidného života, jak slibuje agenturní reklama. Příběh se začne odehrávat ve chvíli, kdy na tuto pobočku přijde auditorka, jež má vyhodnotit výsledky práce místního vedoucího.

 

B.A.S.E Jumping krok ke svobodě

Režie: Olga Abramchik
25 minut

B.A.S.E. jumping je snad jedním z nejextrémnějších sportů. B.A.S.E. je anglický akronym:Building (budova), Antenna (anténa, vysílač), Span (tram, světlost mostu,)Earth (země).

Sportovec musí mít na svém kontě minimálně 150-200 skoků s padákem pro to, aby mohl uskutečnit svůj první skok z těchto lokací. Teprve poté s dostatečnou rezervou trpělivosti se učí detaily umění od zkušenějších skokanů. Tento sport netoleruje chyby. Během 2016 roku při něm zahynulo 39 sportovců. I přesto je nadšenců pro živel vzduchu čím dál víc. Výjimkou není ani Karel Bejšovec…

Proč, kvůli čemu otec tří dětí riskuje vlastní život a řítí se dolů ze  skály, je v dokumentu B.A.S.E. jumping. Krok ke svobodě“.

 

Z Pekla do pekla

Režie: Daniel Habrda
Fantasy/akční/pohádka, 30 minut

Koho peklo schvátí, toho nenavrátí. Ledaže by do úplňku přinesl dvě hříšné duše, které by v kotlích zaplnili jeho místo! Před tento nelehký úkol je postaven nevinný šlechtic Albert, který se do světa vydal hledat nevěstu, avšak místo svatby s krásnou komtesou se ocitá v moci pekelné. Dokáže se dobrák od kosti, kterým Albert nepochybně je, vzdát svých zásad, aby se z pekla vykoupil?

 

Tři grácie Juraje Jakubiska

Režie: Patrik Ulrich
30 minut

Profesní portrét mimořádného „československého“ režiséra natočili studenti Filmové akademie v Písku k mistrovým 80. narozeninám. Dokumentární esej o Jakubiskově filmařské, výtvarné a pedagogické činnosti mapuje autorovo tvůrčí úsilí po „sametové revoluci“ a hledá souvislosti v jeho třech vzájemně závislých uměleckých životech.

 


pondělí 8. října od 10:00 hod. Dům kultury Ostrov, kinokavárna