Výstavy

U příležitosti 50. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu jsme pro vás připravili celou řadu výstav. Sledujte tyto stránky, máte se opravdu na co těšit.

Krysáci

Vernisáž | středa 5. září 2018 od 17:00 hod., Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie
Výstava k oblíbenému animovanému večerníčku i s dětským hracím koutkem. Výstava nabídne pohled do zákulisí natáčení populárního večerníčku. K vidění budou trojrozměrné aranžované scény, které představí život televizních hlodavců na malém smetišti blízko Vizovic.

Výstavu můžete navštívit do 25. listopadu 2018

 

Kde se vzal filmový klub Martin

Vernisáž 20. září 2019 od 17:00 hod., Zámek Ostrov, dvorana
Výstava o filmovém klubu, který byl předchůdcem – iniciátorem Národní filmové přehlídky pro děti, dnes Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Vernisáže výstavy se zúčastní pan Jaroslav Vízner, představitel filmového Martina, filmové série, která stála na počátku klubu.

 

Výstava filmových plakátů

1. až 31. října, Městská knihovna Ostrov

Výstava na navazuje na 50. Dětský filmový a televizní festival a můžete si na ní připomenout nejrůznější filmové plakáty.

 

Výstav pohádkových kostýmů

Dům kultury Ostrov, klubovna č. 8
Po celou dobu festivalu se můžete přijít podívat na originály kostýmů z těch nejslavnějších českých pohádek. Z blízka si můžete prohlédnout kostým Libušky Šafránkové z pohádky Princ a Večernice, či róbu Princezny se zlatou hvězdou na čele. Nenechte si ujít kostýmy z úspěšného seriálu Arabela a mnohé další.