Zakončení FOH 2018

Slavnostní zakončení Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana se konalo v jedenáct hodin dopoledne v hlavním sále Domu Kultury Ostrov, který byl plný až k prasknutí. Panovala radostná atmosféra a všichni se těšili na výsledky, který že film to vyhrál a tím pádem ho po předání cen budeme moci zhlédnout.

Celkem dnes bylo uděleno devět ocenění, neudělena byla jen cena za nejlepší dívčí výkon v kategorii filmu a televizní tvorby dospělé poroty. Pozornost celého sálu hned na začátku upoutaly gymnastky pod vedením paní Lady Bláhové se svým vystoupením, a rozproudily celý sál pomocí písniček z filmů, pohádek a muzikálů, které každý zná. Celým týdnem, a tudíž i dnešním zakončovacím ceremoniálem, nás provázel jako vždy energický Petr Nový, který si k sobě na pódium pozval na pomoc při předávání cen významné osobnosti celého festivalu: pana ředitele DK Ing. Miroslava Otčenáška, pana starostu města Ostrov Ing. Josefa Železného, paní ředitelku DDM Bc. Šárku Märzovou, náměstkyni hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Danielu Seifertovou, a nakonec zástupce porot, z dospělé pana Jiřího Renče a z dětské to byly Barbora Tymrová a Amélie Julišová. Pan Otčenášek vyjádřil vděk osobnostem bez kterých by náš festival nemohl být festivalem, mezi které patří hlavně úžasná ředitelka festivalu, paní Ilona Hálová a její ,,pravé ruce‘‘. Chvíli poté nastalo slavnostní předávání cen. Naše diváky si nejvíc získala pohádka Čertoviny od pana režiséra Zdeňka Trošky, a tak získala cenu Dětského diváka. Jak dopadly ostatní kategorie, to si můžete přečíst v samostatném článku.

Naše redakce Ostrovin děkuje všem kteří se podíleli na festivalu, umožnili nám psát pro Vás naše články, a naše díky si zaslouží i pan Marek Poledníček, bez jehož pomoci bychom tu takhle nebyli. Děkujeme všem, kdo nám poskytli rozhovory, mezi jež patří Michal z Kouzelné školky, pan Václav Hudeček, pan Zdeněk Troška, Dáda Patrasová a Mína. Panu Troškovi zvlášť navíc děkujeme za osobní zhodnocení naší recenze. Dále děkujeme Dětské televizi za spolupráci. Nakonec ale chceme všichni nejvíce poděkovat Vám, našim divákům.

Děkujeme Vám za návštěvu a podporu Festivalu Oty Hofmana, protože Vy jste tu nakonec ti nejdůležitější. Tak zase za rok!

Barbora Šejvlová
za redakci Ostroviny

 

Všechna čísla najdete také zde:
Ostroviny 2018 – 1 | Ostroviny-2018-2 | Ostroviny 2018 – 3 | Ostroviny 2018 – 4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *