přeskočit k navigaci »

Klub Martin

Festival Oty Hofmana má své logo

Festival Oty Hofmana se vrací ke svým tradicím. V letošním roce představíme nové festivalové logo, jehož autorkou je Eliška Failová (vedoucí klášterního areálu při Domu kultury Ostrov). Tento nový symbol bude festival provázet v několika dalších letech. Letošní 46. Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana (5. – 9. října 2014) bude "pracovat" s tímto logem, které bude ústředním motivem na webových stránkách, na festivalovém katalogu, na plakátech a na všech propagačních materiálech.

Další tradicí, ke které se festival vrací, je obnovení Klubu Martin, který byl založen v roce 1966 jako Dětský filmový klub Martin, jeho členové pak iniciovali založení Národní přehlídky dětské filmové tvorby – našeho dnešního festivalu. U zrodu klubu Martin stál tehdejší herec Jaroslav Vízner (filmy Volejte Martina, U telefonu Martin, Martin a devět bláznů, Martin a červené sklíčko), který v roce 2001, po svém návratu z emigrace ze Švýcarska, navázal na své přátelství s Ostrovem, hlavně s festivalem, a stal se jeho milým hostem. Byl to on, kdo měl velký zájem o znovuobnovení činnosti filmového klubu Martin, což se v roce 1999 na chvíli i podařilo.

Do třetice všeho dobrého byla činnost Klubu Martin slavnostně obnovena dne 11. června 2014, za přítomnosti Jaroslava Víznera a Otty Hofmanna (syna spisovatele a scénáristy Oty Hofmana). Klub Martin tentokrát oslovil "dospěláky", dřívější členy filmového klubu Martin a "kamarády" Domu kultury, aby se stali jeho členy a podpořili tak hlavně dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana.

Vyzýváme proto případné zájemce o členství v klubu, aby si v Informačním centru Domu kultury vyzvedli průkazku, zapsali se do seznamu členů a seznámili se s podmínkami a výhodami členství v klubu.

Klub Martin
Klub Martin
Klub Martin