přeskočit k navigaci »

Minulé ročníky

 

Retrospektiva:

1969
Vítězný film Cesta do pravěku – režie Karel Zeman
Zlatý dudek Jorga Kotrbová ve filmu Trápení
Zlatý dudek Erik Pardus ve filmu Mlčení mužů
Hrané filmy: Na dobré stopě (Jiří Slavíček)
Mlčení mužů (Josef Pinkava)
Cesta do pravěku (Karel Zeman)
Dobrodružství na Zlaté zátoce (Bořivoj Pojar)
Volejte Martina (Milan Vošmik)
Dědeček Kilián a já (Jiří Hanibal)
Trápení (Karel Kachyňa)
Honzíkova cesta (Milan Vošmik)

1970
Vítězný film Lišáci, Myšáci a Šibeničák – režie Věra Plívová – Šimková
Zlatý dudek Blažena Henrychová ve filmu Lišáci, Myšáci a Šibeničák
Zlatý dudek Michal Vavruška ve filmu Kapitán Korda
Hrané filmy: Lišáci, Myšáci a Šibeničák (Věra Plívová – Šimková)
Kapitán Korda (Josef Pinkava)
Smutný Lord (Juraj Kerekes)
Malý Gazda (Pavol Sýkora)
Na kometě (Karel Zeman)
Pan Tau (Jindřich Polák)

 1971
Vítězný film Už zase skáču přes kaluže – režie Karel Kachyňa
Zlatý dudek Ivanka Konečná ve filmu Zločin slečny Bacilpýšky
Zlatý dudek Vladimír Dlouhý ve filmu Už zase skáču přes kaluže
Hrané filmy: Zločin slečny Bacilpýšky (Josef Režucha)
Lucie a zázraky (Ota Koval)
Už zase skáču přes kaluže (Karel Kachyňa)
Princ Bajaja (Antonín Kachlík)
Pan Tau přichází (Jindřich Polák)
Pan Tau naděluje (Jindřich Polák)
Hodina modrých slonů (Radim Cvrček, Zdeněk Rozkopal)
Karlovarští poníci (Jiří Hanibal)

1972
Vítězný film Vlak do stanice nebe – režie Karel Kachyňa
Zlatý dudek Jana Smrčková ve filmu Vlak do stanice nebe
Zlatý dudek Michal Vavruška ve filmu Vlak do stanice nebe
Hrané filmy: O Sněhurce (Věra Plívová – Šimková)
Metráček (Josef Pinkava)
My tři a pes Pětipes (Ota Koval)
Panter čeká v 17.30 (Josef Pinkava)
Vlak do stanice nebe (Karel Kachyňa)
Hledá se pan Tau (Jindřich Polák)

1973
Vítězný film Tři oříšky pro Popelku – režie Václav Vorlíček
Zlatý dudek Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku
Zlatý dudek Pavel Trávníček ve filmu Tři oříšky pro Popelku
Hrané filmy: Šest medvědů s Cibulkou (Oldřich Lipský)
Jezdec formule Risk (Antonín Kachlík)
Tři oříšky pro Popelku (Václav Vorlíček)
Dědo povídej… (Gerik Seko)
Jano (Jaroslav Pogran)

1974
Vítězný film Údolí krásných žab – režie Jiří Hanibal
Zlatý dudek Milada Vnuková ve filmu Údolí krásných žab
Zlatý dudek Filip Renč ve filmu Družina Černého pera
Hrané filmy: Družina Černého pera (Ota Koval)
Adam a Otka (Jaromír Dvořáček)
Pavlínka (Karel Kachyňa)
Údolí krásných žab (Jiří Hanibal)
Přijela k nám pouť (Věra Plívová - Šimková

1975
Vítězný film Na startu je delfín – režie Jaromír Borek
Zlatý dudek Zuzana Fišerová ve filmu velké trápení
Zlatý dudek Miroslav Tomášek ve filmu Na startu je delfín
Hrané filmy: Na startu je delfín (Jaromír Borek)
Robinsonka (Karel Kachyňa)
Velké trápení (Jiří Hanibal)
Poštovský panáček (Josef Pinkava)
Dobrodružství s Blasiem (Egon Schlegel)

1976
Vítězný film Páni kluci – režie Věra Plívová – Šimková
Zlatý dudek Gábina Hyrneková ve filmu Odysseus a hvězdy
Zlatý dudek Robert Judt ve filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil
Hrané filmy: Páni kluci (Věra Plívová – Šimková)
Anna sestra Jany (Jiří Hanibal)
Borisek (Lev Golub)
Odysseus a hvězdy (Ludvík Ráža)
Terezu bych kvůli žádné holce neopustil (Josef Pinkava)
Malá mořská víla (Karel Kachyňa)

1977
Vítězný film Ať žijí duchové – režie Oldřich Lipský
Zlatý dudek Dana Vávrová ve filmu Ať žijí duchové
Zlatý dudek Filip Renč ve filmu Jakub
Hrané filmy: Honza málem králem (Bořivoj Zeman)
Jakub (Ota Koval)
Ať žijí duchové (Oldřich Lipský)
Zbabělec (Petr Tuček)

1978
Vítězný film Na veliké řece – režie Jan Schmidt
Zlatý dudek Dita Kaplanová ve filmu Čekání na déšť
Zlatý dudek Tomáš Holý ve filmu Pod jezevčí skálou
Hrané filmy: Jak se budí princezny (Václav Vorlíček)
Osada havranů (Jan Schmidt)
Na Veliké řece (Jan Schmidt)
Volání rodu (Jan Schmidt)
Jak se točí rozmarýny (Věra Plívová – Šimková)
Proč nevěřit na zázraky (Antonín Máša)
Čekání na déšť (Karel Kachyňa)
Pod jezevčí skálou (Václav Gajer)

1979
Vítězný film Princ a Večernice – režie Václav Vorlíček
Zlatý dudek Žaneta Fuchsová ve filmu Kočičí princ
Zlatý dudek Jiří Strnad ve filmu Indiáni z Větrova
Hrané filmy: Tři od moře (Jaromír Borek)
Od zítřka nečaruji (Jindřich Polák)
Tajemství ocelového města (Ludvík Ráža)
Deváté srdce (Juraj Herz)
Kočičí princ (Ota Koval)
Leť, ptáku, leť (Jiří Hanibal)
Na pytlácké stezce (Václav Gajer)
Nekonečná - nevystupovat (Radim Cvrček)
Indiáni z Větrova (Jiří Matula)
Princ a Večernice (Václav Vorlíček)

1980
Vítězný film Krakonoš a Lyžníci – režie Věra Plívová – Šimková
Zlatý dudek Dana Vávrová ve filmu Brontosaurus
Zlatý dudek Filip Renč ve filmu Julek
Cena poroty dospělých Chlapi přeci nepláčou – režie Josef Pinkava
Hrané filmy: Julek (Ota Koval)
Pohádka o Honzíkovi a Mařence (Karel Zeman)
Krakonoš a Lyžníci (Věra Plívová – Šimková)
Brontosaurus (Věra Plívová – Šimková)
Chlapi přeci nepláčou (Josef Pinkava)
Neohlížej se, jde za námi kůň (Jiří Hanibal)
A poběžím na kraj světa (Peter Sůláň)
Přerušená píseň (Josef Režucha)

1981
Vítězný film Kopretiny pro zámeckou paní – režie Josef Pinkava
Zlatý dudek Stanislava Coufalová ve filmu Sonáta pro Zrzku
Zlatý dudek Viktor král ve filmu Muž přes palubu
Cena poroty dospělých Sonáta pro Zrzku – režie Vít Olmer
Hrané filmy: Zakázaný výlet (Štěpán Skalský)
Za trnkovým keřem (Václav Gajer)
Neříkej mi majore (Jiří Hanibal)
Sonáta pro Zrzku (Vít Olmer)
Kaňka do pohádky (Ota Koval)
Prázdniny pro psa (Jaroslava Vošmiková)
Kopretiny pro zámeckou paní (Josef Pinkava)
Muž přes palubu (Jaromír Borek)

1982
Vítězný film Jako zajíci – režie Karel Smyczek
Zlatý dudek Michaela Kudláčková ve filmu Skleněný dům
Zlatý dudek Michal Dlouhý ve filmu Jako zajíci
Cena poroty dospělých Jako zajíci – režie Karel Smyczek
Hrané filmy: Jako zajíci (Karel Smyczek)
Lukáš (Otakar Kosek)
Tajemství hradu v Karpatech (Oldřich Lipský)
Divoký koník Ryn (Václav Gajer)
Skleněný dům (Vít Olmer)
Poslední propadne peklu (Ludvík Ráža)
Pohádka svatojánské noci (Zdeněk Zydroň)

1983
Vítězný film Bota jménem Melichar – režie Zdeněk Troška
Zlatý dudek Lucie Pátiková ve filmu Neúplné zatmění
Zlatý dudek David Rauch ve filmu Bota jménem Melichar
Cena poroty dospělých Bota jménem Melichar – režie Zdeněk Troška
Hrané filmy: Modré z nebe (Ota Koval)
Za humny je drak (Radim Cvrček)
Malý velký hokejista (Josef Pinkava)
Třetí princ (Antonín Moskalyk)
O statečném kováři (Petr Švéda)
Mrkáček Čiko (Věra Plívová – Šimková)
Bota jménem Melichar (Zdeněk Troška)
Neúplné zatmění (Jaromír Jireš)

1984
Vítězný film Stav ztroskotání – režie Vít Olmer
Zlatý dudek Žaneta Fuchsová ve filmu A zas ta Lucie
Zlatý dudek Michal Hofbauer ve filmu A zas ta Lucie
Cena poroty dospělých Tři veteráni – režie Oldřich Lipský
Hrané filmy: Levé křídlo (Jiří Hanibal)
Třetí skoba pro kocoura (Radim Cvrček)
Výbuch bude v pět (Josef Pinkava)
Tři veteráni (Oldřich Lipský)
Všichni mají talent (Zdeněk Flídr)
A zas ta Lucie (Jindřich Polák)
Stav ztroskotání (Vít Olmer)
Modré z nebe (Ota Koval)

1985
Vítězný film S čerty nejsou žerty – režie Hynek Bočan
Zlatý dudek Jana Páleníčková ve filmu Pohlaď kočce uši
Zlatý dudek Jiří Korýtář ve filmu UŽ se nebojím
Cena poroty dospělých Pohlaď kočce uši – režie Josef Pinkava
Hrané filmy: Hledám dům holubí (Věra Plívová – Šimková)
Tajemství staré půdy (Vladimír Tadej)
S čerty nejsou žerty (Hynek Bočan)
Už se nebojím (Otakar Kosek)
Rumburak (Václav Vorlíček)
Poklad hraběte Chamaré (Zdeněk Troška)
Vyhrávat potichu (Drahomíra Králová)
Pohlaď kočce uši (Josef Pinkava)

1986
Vítězný film Kam doskáče ranní ptáče – režie Drahomíra Králová
Zlatý dudek Alena Knotková ve filmu Bloudění orientačního běžce
Zlatý dudek Filip Toušek ve filmu Bloudění orientačního běžce
Cena poroty dospělých Kdo se bojí utíká – režie Dušan Klein
Hrané filmy: Čarovné dědictví (Zdeněk Zelenka)
Pohádka o Malíčkovi (Gunnar Piesis)
Bloudění orientačního běžce (Július Matula)
Kdo se bojí utíká (Dušan Klein)
Do zubů a do srdíčka (Vladimír Drha)
Pětka s hvězdičkou (Miroslav Balajka)
Kam doskáče ranní ptáče (Drahomíra Králová)

1987
Vítězný film O princezně Jasněnce a létajícím ševci – režie Zdeněk Troška
Zlatý dudek Žaneta Fuchsová ve filmu Veselé vánoce přeji chobotnice
Zlatý dudek Robert Panc ve filmu Outsider
Cena poroty dospělých Outsider – režie Zdeněk Sirový
Hrané filmy: Páni Edisoni (Vít Olmer)
Veselé vánoce přejí chobotnice (Jindřich Polák)
Jsi falešný hráč (Zdeněk Zelenka)
Outsider (Zdeněk Sirový)
Strašidla z vikýře (Radim Cvrček)
O princezně Jasněnce a létajícím ševci (Zdeněk Troška)
Cizím vstup povolen (Josef Pinkava)
Hry pro mírně pokročilé (Ota Koval)
Náhodou je prima (Radovan Urban)

1988
Vítězný film Nefňukej, Veverko – režie Věra Plívová – Šimková
Cena dětského diváka Hurá za ním – režie Radim Cvrček
Zlatý dudek Helena Vitovská ve filmu Nefňukej, Veverko
Zlatý dudek Robert Hudeček ve filmu Správná trefa
Cena poroty dospělých Správná trefa – režie Rudolf Růžička
Cena nejsym. dospěl. herci Otta Šimánek ve filmu Pan Tau
Zvl. cena poroty dospělých Nefňukej, Veverko
Hrané filmy: Moře začíná za vsí (Zdeněk Flídr)
O zatoulané princezně (Antonín Kachlík)
Správná trefa (Rudolf Růžička)
Pan Tau (Jindřich Polák)
Nefňukej, Veverko (Věra Plívová – Šimková)
Horká kaše (Radovan Urban)
Hurá za ním (Radim Cvrček)

1989
Vítězný film Blázni a děvčátka – režie Karel Kachyňa
Cena dětského diváka Nebojsa – režie Július Matula
Zlatý dudek Helena Vitovská ve filmu Veverka a kouzelná mušle
Zlatý dudek Jiří Strach ve filmu Cesta na jihozápad
Cena poroty dospělých Cesta na jihozápad – režie Zdeněk Sirový
Cena nejsym. dospěl. herci Milan Šimáček ve filmu Blázni a děvčátka
Hrané filmy: Nebojsa (Július Matula)
Tobogan (Otakar Koska)
Pražské tajemství (Kazimir Tarnas)
Cesta na jihozápad (Zdeněk Sirový)
UF-oni jsou tady (Ota Koval)
Veverka a kouzelná mušle (Věra Plívová – Šimková)
Blázni a děvčátka (Karel Kachyňa)

1990
Vítězný film Dynamit – režie Milan Cieslar
Cena dětského diváka Poklad rytíře Miloty – režie Eugen Sokolovský ml.
Zlatý dudek Magdalena Učíková ve filmu Království za kytaru
Zlatý dudek Matouš Soukenka ve filmu Útěk s Cézarem
Cena poroty dospělých Království za kytaru – režie Drahomíra Králová
Cena nejsym. dospěl. herci Lubor Tokoš ve filmu Poklad rytíře Miloty
Zvl. cena poroty dospělých Bizon – režie Moris Issa a Elmar Klos
Hrané filmy: Dynamit (Milan Cieslar)
Poklad rytíře Miloty (Eugen Sokolovský ml.)
Království za kytaru (Drahomíra Králová)
Jestřábí moudrost (Vladimír Drha)
Můj přítel D´Artagnan (Radovan Urban)
Útěk za Cézarem (Jiří Hanibal)
Bizon (Moris Issa a Elmar Klos)

1991
Vítězný film Čarodějky z předměstí – režie Drahomíra Králová
Cena dětského diváka O zapomětlivém černokněžníkovi – režie Hynek Bočan
Zlatý dudek Lucie Čechová a Tereze Fliegrová ve filmu Čarodějky z předměstí
Zlatý dudek Radek Hoppe ve filmu Freonový duch
Cena poroty dospělých Čarodějky z předměstí – režie Drahomíra Králová
Cena nejsym. dospěl. herci Karel Heřmánek ve filmu O zapomnětlivém černokněžníkovi
Filmová skupina Rarášek – za nejlepší epizodu:
Pavel Taussig ve filmu Vracenky
Josef Dvořák ve filmu O zapomnětlivém černokněžníkovi
V. a J. Houfovi za jednookou příšeru ve filmu O zapomnětlivém černokněžníkovi
Hrané filmy: Parta za milión (Rudolf Růžička)
O zapomnětlivém černokněžníkovi (Hynek Bočan)
Freonový duch (Zdeněk Zelenka)
Pějme píseň dohola (Ondřej Trojan)
Čarodějky z předměstí (Drahomíra Králová)
Vracenky (Jan Schmidt)

1992
Vítězný film Obecná škola – režie Jan Svěrák
Cena dětského diváka Obecná škola – režie Jan Svěrák
Zlatý dudek Jana Švecová ve filmu Dido
Zlatý dudek Václav Jakoubek ve filmu Obecná škola
Cena poroty dospělých Obecná škola – režie Jan Svěrák
Cena Syndikátů novinářů ČR - Řehtačka:
Zdeněk Svěrák ve filmu Obecná škola
Filmová skupina Rarášek – za nejlepší epizodu:
Jiří Menzel ve filmu Obecná škola
Hrané filmy: Dido (Dušan Rapoš)
Motýlí čas (Břetislav Pojar)
Tajemství alchymisty Störitze (Pawel Trzaska)
Obecná škola (Jan Svěrák)
Mikola a Mikolko (Dušan Trančík)

1993 – od tohoto roku soutěžní filmová a televizní tvorba
* Filmová tvorba:
Vítězný film Záhada hlavolamu – režie Petr Kotek
Cena dětského diváka Kačenka a strašidla – režie Jindřich Polák
Zlatý dudek Helena Vitovská ve filmu Kačenka a strašidla
Zlatý dudek Michal Škrabal ve filmu Záhada hlavolamu
Cena poroty dospělých Bloku filmových povídek „FAMU UVÁDÍ“
Cena nejsym. dospěl. herci Jiřina Bohdalová ve filmu Kačenka a strašidla
Zvl. cena poroty dopěl. Josef Somr ve filmu Kapři pro Wehrmacht

*Televizní tvorba:
Vítězný film Vikingové z Bronských vršků – režie Jaroslav Dudek
Zlatý dudek Lucie Vondráčková ve filmu Vikingové z Bronských vršků
Zlatý dudek Jan Morávek ve filmu Vikingové z Bronských vršků
Cena poroty dospělých Vikingové z Bronských vršků – režie Jaroslav Dudek
Filmová skupina Rarášek – za nejlepší epizodu:
Karel Fiala ve filmu Kapři pro Wehrmacht
Hrané filmy: Záhada hlavolamu (Petr Kotek)
Kačenka a strašidla (Jindřich Polák)
Kačenka a zase ta strašidla (Jindřich Polák)
FAMU uvádí (absolventi FAMU)
Krásná čarodějka (Vlasta Janečková)
O princi, který měl o kolečko víc (Svatava Simonová)
Ať ten kůň mlčí (Ladislav Smoljak)
Hora, jménem Andělská (Svatava Simonová)
Světýlka z blat (Vlasta Janečková)
Pastýř a princezna (Věra Jordánová)
Kocourkov (Karel Smyczek)
Zamilovaná (Zuzana Hojdová)
Pravda a lež (Vlasta Janečková)
A jsou-li tu andělé (Jaromil Jireš)
Šplhající profesor (Zdeněk Zelenka)

1994
*Filmová tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Princezna ze mlejna – režie Zdeněk Troška
Cena dětského diváka Princezna ze mlejna – režie Zdeněk Troška
Zlatý dudek za dívčí roli neudělen
Zlatý dudek Petr Franc ve filmu Potkal jsem ho v ZOO
Cena poroty dospělých Potkal jsem ho v ZOO – režie Drahomíra Králová
Cena nejsym. dospěl. herci Iveta Blanarovičová ve filmu Princezna ze mlejna
Tvůrčí skupina Rarášek – za epizodu:
Ladislav Županič ve filmu Princezna ze mlejna
Cena partnerského města Rastatt (SRN):
Lucie Čechová ve filmu Potkal jsem ho v ZOO

*Televizní tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana- Křišťálová váza:
Róza, strážné strašidlo – režie Jaroslav Hykl
Zlatý dudek za dívčí roli neudělen
Zlatý dudek za chlapeckou roli neudělen
Cena nejsym. dospěl. herci Iva Janžurová ve filmu Róza, strážné strašidlo
Hrané filmy: Potkal jsem ho v ZOO (Drahomíra Králová)
Princezna ze mlejna (Zdeněk Troška)
Nesmrtelná teta (Zdeněk Zelenka)
FAMU uvádí: Mořská panna (Magda Příhodová – Pivoňková)
Favoritův den (Milan Cieslar)
Když noci pláčou (Jan Pecha)
Hatrick (David Sís)
Róza, strážné strašidlo (Jaroslav Hykl)
Modrý pták (Jana Semachová)
Černobílá pohádka (Marcel Bystroň)
Pohádka o věrnosti (Miloš Bobek)
Pozor na Kozoroha (Vlasta Janečková)

1995
*Filmová tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Artuš, Merlin a Prchlíci - režie Věra Plívová - Šimková a Drahomíra Králová
Cena dětského diváka Artuš, Merlin a Prchlíci – režie Věra Plívová – Šimková a Drahomíra Králová
Zlatý dudek Veronika Filipová ve filmu Artuš, Merlin a Prchlíci
Zlatý dudek Zbyněk Nosál ve filmu Artuš, Merlin a Prchlíci
Cena poroty dospělých Artuš, Merlin a Prchlíci – režie Věra Plívová – Šimková a Drahomíra Králová
Cena nejsym. dospěl. herci Věra Kaplanová ve filmu Artuš, Merlin a Prchlíci
Cena Tvůrčí skupiny Rarášek – za epizodu:
Václav Helšus ve filmu Artuš, Merlin a Prchlíci
Zvláštní cena poroty dospělých:
Kolekce filmů Čekání na déšť

*Televizní tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Poslední slovo – režie Zdeněk Zelenka
Cena dětského diváka Princ z pohádky – režie Věra Jordánová
Zlatý dudek Michaela Dvořáková v seriálu Aneta
Zlatý dudek Hynek Votoček v seriálu Aneta
Cena poroty dospělých Bylo nás pět – režie Karel Smyczek
Cena nejsym. dospěl. herci Petr Nárožný ve filmu Poslední slovo
Hrané filmy: Jak si zasloužit princeznu (Jan Schmidt)
Skopičinky a malůvky Mistra Libora Vojkůvky (Ivan Renč)
Čekání na déšť (kolekce filmové školy Zlín)
Artuš, Merlin a Prchlíci (Věra Plívová – Šimková)
Aneta (Jaroslav Dudek)
Kulihrášek a zakletá princezna (František Filip)
Cesta na Sluneční ostrov (Ivan Pokorný)
Poslední slovo (Zdeněk Zelenka)
Princ z pohádky (Věra Jordánová)
Poutníci (Vlasta Janečková)

1996
*Filmová tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Kolja – režie Jan Svěrák
Cena dětského diváka Kouzelný měšec – režie Václav Vorlíček
Zlatý dudek za dívčí roli neudělen
Zlatý dudek Andrej Chalimov ve filmu Kolja
Cena poroty dospělých Kouzelný měšec – režie Václav Vorlíček
Cena nejsym. dospěl. herci Saša Rašilov ve filmu Kouzelný měšec
Čestné uznání poroty dospělých Kolja – režie Jan Svěrák
Cena Tvůrčí skupiny rarášek – za nejlepší epizodu:
Miloš J. Kohout ve filmu Kolja

*Televizní tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Zlatník Ondra – režie Zdeněk Havlíček
Cena dětského diváka Vodnická čertovina – režie Vlasta Janečková
Zlatý dudek Vendula Ježková v seriálu Kde padají hvězdy
Zlatý dudek Vladimír Škultéty v seriálu Kde padají hvězdy
Čestné uznání poroty dospělých Zlatník Ondra – režie Zdeněk Havlíček
Cena nejsym. dospěl. herci Miroslav Donutil ve filmu Jak pan Pinajs kupoval sádlo
Kouzelná buřinka Pořad MAGION Česká televize Praha
Hrané filmy: Kolja (Jan Svěrák)
Kouzelný měšec (Václav Vorlíček)
Eine kleine Jazzmusik (Zuzana Zemanová)
O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (Vladimír Drha)
Vodnická čertovina (Vlasta Janečková)
Lékárníkových holka (Anna Procházka)
Jak si pan Pinajs kupoval sádlo (Svatava Simonová)
O princi Truhlíkovi (Vlasta Janečková)
Kde padají hvězdy (Jan Hřebejk)
Zlatník Ondra (Zdeněk Havlíček)

1997
*Filmová tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Do nebíčka – režie Kryštof Hanzlík
Cena dětského diváka Pinocchiova dobrodružství – režie Steve Barron
Zlatý dudek Anna Kárníková ve filmu Do nebíčka
Zlatý dudek Kryštof Hanzlík ve filmu Do nebíčka
Cena poroty dospělých Pinocchiova dobrodružství – režie Steve Barron
Cena nejsym. dospěl. herci Karel Roden ve filmu Pták Ohnivák

*Televizní tvorba:
Hlavní cena Oty Hofmana – Křišťálová váza:
Zkřížené meče – režie Miroslav Sobota
Cena dětského diváka Cyprián a bezhlavý prapradědeček – režie Vlasta Janečková
Zlatý dudek Michaela Markovičová ve filmu Cyprián a bezhlavý prapradědeček
Zlatý dudek za chlapeckou roli nebyl udělen
Cena poroty dospělých Zkřížené meče – režie Miroslav Sobota
Cena nejsym. dospěl. herci Blažena Holišová ve filmu Zkřížené meče
Hrané filmy: O perlové panně (Vladimír Drha)
Pinocchiova dobrodružství (Steve Barron)
Pták Ohnivák (Václav Vorlíček)
Do nebíčka (Kryštof Hanzlík)
Nesoutěžní: Lotrando a Zubejda (Karel Smyczek)
Jak vyženit z pekla štěstí (Jaroslav Hovorka)
Cyprián a bezhlavý prapradědeček (Vlasta Janečková)
Zkřížené meče (Miroslav Sobota)
O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (Zdeněk Havlíček)
O sirotkovi z Radhoště (Ludvík Ráža)
Králův šašek (Miroslav Sobota)

1998
*Filmová tvorba:
Hlavní cena – Křišťálová váza: Jezerní královna – režie Václav Vorlíček
Cena dětského diváka Jezerní královna – režie Václav Vorlíček
Zlatý dudek za dívčí roli nebyl udělen
Zlatý dudek za chlapeckou roli nebyl udělen
Cena poroty dospělých Jezerní královna – režie Václav Vorlíček

*Televizní tvorba:
Hlavní cena – křišťálová váza: Rumplcipmrcampr – režie Zdeněk Zelenka
Cena dětského diváka Markétin zvěřinec – režie Milan Cieslar
Zlatý dudek za dívčí roli nebyl udělen
Zlatý dudek za chlapeckou roli nebyl udělen
Cena poroty dospělých Markétin zvěřinec – režie Milan Cieslar
Cena nejsym. dospěl. herci Jiřina Bohdalová ve filmu Rumplcimprcampr
Hrané filmy: Jezerní královna (Václav Vorlíček)
Šmankote, babičko čaruj! (Zdeněk Havlíček)
Císař a tambor (Václav Křístek)
Čerte, tady straší (Jaroslav Hovorka)
Hvězda života (Milan Cieslar)
Ranč u zelené sedmy (Miroslav Balajka)
Rumplcimprcampr (Zdeněk Zelenka)
Markétin zvěřinec (Milan Cieslar)
Spravedlivý Bohumil (Zuzana Zemanová)

1999
Hlavní cena – Křišťálová váza: Pelíšky – režie Jan Hřebejk
Cena dětského diváka Z pekla štěstí – režie Zdeněk Troška
Cena Křišťálová vázička Pelíšky – režie Jan Hřebejk
O princezně z Rimini – režie Ludvík Ráža
Medúza
Zlatý dudek Kristýna Nováková ve filmu Pelíšky
Zlatý dudek Michal Beran ve filmu Pelíšky
Cena nejsym. dospěl. herci Jiří Kodet ve filmu Pelíšky
Nejsym. průvodce pořadem Aleš Juchelka v Medúze
Hrané filmy: Z pekla štěstí (Zdeněk Troška)
Pelíšky (Jan Hřebejk)
Čerte, drž se svého kopyta (Zdeněk Havlíček)
Zkrocení zakletého řetězu (Josef Císařovský)
Zimní víla (Kryštof Hanzlík)
Král ozvěny (Dušan Klein)
Ošklivá princezna (Miroslav Sobota)
Dámě kord nesluší (Drahomíra Králová)
O princezně z Rimini (Ludvík Ráža)
Silák a strašidla (Vlasta Janečková)
Kašpárkovy rolničky (František Filip)
Tom v kozí kůži (Dušan Klein)

 2000
Hlavní cena – Křišťálová váza: Král sokolů – režie Václav Vorlíček
Cena dětského diváka Princezna ze mlejna II – režie Zdeněk Troška
Cena Křišťálová vázička Král sokolů – režie Václav Vorlíček
Nevěsta pro Paddyho – režie Jitka Němcová
Medúza
Zlatý dudek Monika Hilmerová ve filmu Pramen života
Zlatý dudek - TV Miroslava Slepičková ve filmu Řád saténových mašlí
Zlatý dudek Braňo Holiček ve filmu Král sokolů
Zlatý dudek – TV Jakub Kroner ve filmu Amálka, ja sa zbláznim
Cena nejsym. dospěl. herci Bára Štěpánová ve filmu Nevěsta pro Paddyho
Nejsym. průvodce pořadem Richard Krajčo v Medúze
Cena dospělé poroty Král sokolů – režie Václav Vorlíček
Čestné uznání dospělé poroty Nevěsta pro Paddyho
Čestné uznání dospělé poroty Řád saténových mašlí
Zlatá buřinka Jan Gogola
Hrané filmy: Princezna ze mlejna II (Zdeněk Troška)
Pramen života (Milan Cieslar)
Hurá na medvěda (Dana Vávrová)
Král sokolů (Václav Vorlíček)
Počet mého mladšího bratra (Vladimír Drha)
Nevěsta pro Paddyho (Jitka Němcová)
Jabloňová panna (Milan Cieslar)
O lúďoch a čarodějníkoch (Olga Keleová)
Řád saténových mašlí (Jasmina Bralič-Blaževič)
Pán hradu (Jiří Chlumský)
Amálka, ja sa zbláznim (Eva Borušovičová)
Zvonící meče (Miroslav Sobota)

2001
Hlavní cena – Křišťálová váza: Rebelové – režie Filip Renč
Cena dětského diváka Elixír a Halíbela – režie Dušan Klein
Křišťálová vázička Elixír a Halíbela – režie Dušan Klein
Zlatý dudek Pavlína Hermanová ve filmu Kruh
Zlatý dudek Vojtěch Orel ve filmu Archa pro Vojtu
Cena nejsymp. dospěl. herci Jan Révai ve filmu Rebelové
Zlatá buřinka Marta Körnerová
Hrané filmy: Kruh (Drahomíra Králová a Věra Plívová – Šimková)
Z pekla štěstí II (Zdeněk Troška)
Archa pro Vojtu (Monika Elšíková)
Rebelové (Filip Renč)
Královský slib (Kryštof Hanzlík)
Veronika (Yvonne Vavrová)
Nevěstiny šaty
Duhová panna (Braňo Mišík)
Elixír a Halíbela (Dušan Klein)
Dřevěná Marika (Jaroslav Hovorka)

2002
*Filmová tvorba:
Hlavní cena – Křišťálová váza: Únos domů – režie Ivan Pokorný
Cena dětského diváka Mach, Šebestová a kouzelní sluchátko – režie Václav Vorlíček
Zlatý dudek Vojta Kotek ve filmu Únos domů
Zlatý dudek za dívčí roli nebyl udělen
Zlatý dudeček Čarodějky z předměstí – režie Drahomíra Králová
Zlatá buřinka Jiří Pomeje

*Televizní tvorba:
Hlavní cena – Křišťálová váza: Černý slzy – režie Milan Cieslar
Zlatý dudek za dívčí roli nebyl udělen
Zlatý dudek Krištof Hádek ve filmu Černý slzy
Hrané filmy: Únos domů (Ivan Pokorný)
Zatracení (Dan Svátek)
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (Václav Vorlíček)
Perníková věž (Milan Šteindler)
Černý slzy (Milan Cieslar)
O princezně se zlatým lukem (Rudolf Tesáček)
Zázračné meče (Miroslav Sobota)
Tuláci (Vít Olmer)
O víle Arnoštce (Dušan Klein)
Zlatá princezna (Moris Issa)
O ztracené lásce (Václav Polesný)
Vetřelci v Coloradu (Karel Janák)

2003 – od tohoto roku rozdělení na filmy pro děti a pro mládež
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let
SMRADI – režie Zdeněk Týc
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let
Pátek čtrnáctého – režie Václav Křístek
Cena dětského diváka Čáry báby Cotkytle – režie Zdeněk Kozák
Zlatý dudek Dorota Nvotová ve filmu Děvčátko
Zlatý dudek Lukáš Rejsek ve filmu Smradi
Zlatý dudek – TV Kateřina Janečková ve filmu Kobova garáž
Zlatý dudek – TV Lukáš Vacek ve filmu Pátek čtrnáctého
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let
Smradi – režie Zdeněk Týc
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let
Taťka – režie Jiří Vanýsek
Čestné uznání dospělé poroty O Ječmínkovi – režie Milan Cieslar
Čestné uznání dospělé poroty Pátek čtrnáctého – režie Václav Křístek
Zlatý dudeček Vendula Svobodová
Zlatá buřinka Marcela Pittermannová
Hrané filmy: Smradi (Zdeněk Týc)
Nuda v Brně (Vladimír Morávek)
Čert ví proč (Roman Vávra)
Děvčátko (Benjamin Tuček)
O Ječmínkovi (Milan Cieslar)
Nevěsta s velkýma nohama (Václav Polesný)
Jak chutná láska (Jana Semschová)
Pátek čtrnáctýho (Václav Křístek)
Čáry báby Cotkytle (Zdeněk Kozák)
Taťka (Jiří Vanýsek)
Kobova garáž (Jindřich Procházka)

2004
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let
Pánská jízda – režie Martin Kotík
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let
Král zlodějů – režie Ivan Fila
Cena dětského diváka Pánská jízda – režie Martin Kotík
Zlatý dudek Karolína Brožová ve filmu Josef a Ly
Zlatý dudek Yashov Kuttiasov ve filmu Král zlodějů
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let
Malvína – režie Miroslav Balajka
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let
Král zlodějů – režie Ivan Fila
Čestné uznání dospělé poroty Správce statku – režie Martin Duba
Čestné uznání dospělé poroty Šťáva – režie Pavel Göbl
Zlatý dudeček Páni kluci – režie Věra Plívová – Šimková
Zlatá buřinka Petr Hapka
Hrané filmy: Král zlodějů (Ivan Fíla)
Silný kafe (Börkur Gunnarsson)
Pánská jízda (Martin Kotík)
Správce statku (Martin Duba)
Janek nad Janky (Jiří Vanýsek)
Malvína (Miroslav Balajka)
Šťáva (Pavel Göbl)
Akce
Vánoční panenka (Otakar Kosek)
Hrobka času (Dušan Klein)
Josef a Ly (Zuzana Zemanová)
Probuzená skála (Jiří Strach)
Zvon Lukáš (Jitka Němcová)

2005
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Království potoků – režie Pavel Jandourek
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Velká voda – režie Ivo Trajkov
Cena dětského diváka
Zlatý dudek Ester Geislerová ve filmu Snowboarďáci
Zlatý dudek Jiří Mádl ve filmu Snowboarďáci
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let:
Trampoty vodníka Jakoubka – režie Vít Olmer
Cena dospělé poroty – cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let:
O dvě slabiky pozadu – režie Katarina Šulajová
Čestné uznání dospělé poroty Velká voda – režie Ivo Tajkov
Zlatý dudeček Nesmrtelná teta – režie Zdeněk Zelenka
Zlatá buřinka Václav Vorlíček
Hrané filmy: Snowboarďáci (Karel Janák)
Velká voda (Ivo Trajkov)
O dvě slabiky pozadu (Katarina Šulajová)
To vánoční šturmování (Zdeněk Kozák)
Balíci (Pavel Göbl)
Trampoty vodníka Jakoubka (Vít Olmer)
Prsten krále řeky (Otakar Kosek)
Voděnka (Otakar Kosek)
Poklad na sovím hrádku (Zdeněk Zelenka)
Království potoků (Pavel Jandourek)

2006
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Anděl páně – režie Jiří Strach
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Rafťáci – režie Karel Janák
Cena dětského diváka O ševci Ondrovi a komtesce Julince – režie Zdeněk Kozák
Zlatý dudek za dívčí roli nebyl udělen
Zlatý dudek Matyáš Valenta ve filmu Rafťáci
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let:
Anděl páně – režie Jiří Strach
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let:
Cena nebyla udělena
Zvláštní cena dospělé poroty Lucie Konášová – scénář filmu Anděl páně
Zlatý dudeček Ať žijí duchové – režie Oldřich Lipský
Zlatá buřinka Kateřina Krejčí
Hrané filmy: Anděl páně (Jiří Strach)
Rafťáci (Karel Janák)
Experti (Karel Coma)
Panic je na nic (Jiří Macharáček)
Kamenný klíč (Milan Cieslar)
O ševci Ondrovi (Zdeněk Kozák)
Boháč a chudák (Zdeněk Zelenka)
Restaurace u prince (Jaroslav Hanuš)
Lojzička je číslo (Jaroslav Hanuš)
O šípkové Růžence (Zdeněk Zelenka)

2007
Hlavní cena – Křišťálový míč – do 12 let:
Maharal – tajemství talismanu – režie Pavel Jandourek
Hlavní cena – Křišťálová míč – od 13 do 18 let:
Ro©k podvraťáků – režie Karel Janák
Cena dětského diváka 100 + 1 princezna – režie Jaroslav Hanuš
Zlatý dudek Petra Šimberová ve filmu Maharal
Zlatý dudek Matyáš Valenta ve filmu Maharal
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let:
Vánoční příběh – režie Monika Elšíková
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let:
Pusinky – režie Karin Babinská
Zvláštní cena dospělé poroty O kominickém učni a dceři cukráře – režie Pavel Jandourek
Čestné uznání dospělé poroty Jaromír Kačer – kamera ve Vánočním příběhu
Čestné uznání dospělé poroty Marie Doležalová – ve filmu Pusinky
Čestné uznání dospělé poroty Karel Roden – ve filmu Vánoční příběh
Zlatý dudeček Artuš, Merlin a Prchlíci – režie Věra Plívová – Šimková a Drahomíra Králová
Zlatá buřinka Zdeněk Zelenka
Hrané filmy: Mararal – tajemství talismanu (Pavel Jandourek)
Pusinky (Karin Babická)
Ro©k podvraťáků (Karel Janák)
O kominickém učni a dceři cukráře (Pavel Jandourek)
Vánoční příběh (Monika Elšíková)
100+1 princezna (Jaroslav Hanuš)
Poslední kouzlo (Ondřej Kepka)
Tajemství lesní země (Václav Křístek)
Škola na Výsluní (Miroslav Balajka)

2008
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Nejkrásnější hádanka – režie Zdeněk Troška
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Taková normální rodinka – režie Patrik Hartl
Cena dospělého diváka Nejkrásnější hádanka – režie Zdeněk Troška
Zlatý dudek Anna Marie Valentová ve filmu Začarovaná láska
Zlatý dudek Matyáš Valenta ve filmu Kája a Zabi
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let:
O dívce, která šlápla na chléb – režie Jiří Strach
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let:
Škola ve mlejně – režie Karel Janák
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let:
Cena nebyla udělena
Zvláštní cena dospělé poroty Gympl – režie Tomáš Vorel
Čestné uznání dospělé poroty Zdeněk Troška – za Nejkrásnější hádanku
Čestné uznání dospělé poroty Jiří Mádl ve filmu Gympl a Škola ve mlejně
Čestné uznání dospělé poroty Bára Štěpánová ve filmu O dívce, která šlápla na chléb
Zlatý dudeček Maharal – tajemství talismanu – režie Pavel Jandourek
Zlatá buřinka Zdeněk Troška
Hrané filmy: Nejkrásnější hádanka (Zdeněk Troška)
Gympl (Tomáš Vorel)
Český Honza (Zdeněk Kozák)
Kája a Zabi (Pavel Jandourek)
Škola ve mlejně (Karel Janák)
Máj (F.A.Brabec)
Tři životy (Jiří Strach)
Začarovaná láska (Ondřej Kepka)
O dívce, která šlápla na chléb (Jiří Strach)
Taková normální rodinka (Patrik Hartl)
Pohádkové počasí (Tomáš Krejčí)

2009
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Ať žijí rytíři – režie Karel Janák
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Tajemství dešťového pokladu – režie Kryštof Hanzlík
Cena dětského diváka Kouzla králů – režie Zdeněk Zelenka
Zlatý dudek Andrea Žádníková ve filmu Ať žijí rytíři
Zlatý dudek Jan Komínek ve filmu Ať žijí rytíři
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – do 12 let:
O bílé paní – režie Martin Dolenský
Cena dospělé poroty – Cena Oty Hofmana – od 13 do 18 let:
Kdopak by se vlka bál – režie Marie Procházková
Zvláštní cena dospělé poroty Anglické jahody – režie Vladimír Drha
Čestné uznání dospělé poroty Matouš Kratina ve filmu Kdopak by se vlka bál
Čestné uznání dospělé poroty Pavel Řezníček ve filmu Kdopak by se vlka bál
Hrané filmy: Peklo s princeznou (Milan Šmídmajer)
Anglické jahody (Vladimír Drha)
Ulice: Velká trojka (Kryštof Hanzlík)
Ať žijí rytíři (Karel Janák)
Kdopak by se vlka bál (Marie Procházková)
Kouzla králů (Zdeněk Zelenka)
Tajemství dešťového pokladu (Kryštof Hanzlík)
Dilino a čert (Jaroslav Hovorka)
O bílé paní (Martin Dolenský)
Sofie a ukradený poklad (Jaroslav Hanuš)

2010
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Láska rohatá – režie Hynek Bočan
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Hřích profesova Sodonky – režie Zdeněk Zelenka
Cena dětského diváka Kouzelná tetička Valentýna – režie Zuzana Zemanová
Zlatý dudek Petra Šimberová ve filmu Dům u Zlatého úsvitu
Zlatý dudek Štěpán Krtička ve filmu Dům u Zlatého úsvitu
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – do 12 let:
Kuky se vrací – režie Jan Svěrák
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Hřích profesora Sodomky – režie Zdeněk Zelenka
Zvláštní cena dospělé poroty Nedodržený slib – režie Jiří Chlumský
Čestné uznání dospělé poroty Samuel Spišák ve filmu Nedodržený slib
Hrané filmy. Dešťová víla (Milan Cieslar)
Nedodržený slib (Jiří Chlumský)
Kuky se vrací (Jan Svěrák)
Princezna Ano (Hynek Bočan)
Hřích profesora Sodomky - Ach, ty vraždy (Zdeněk Zelenka)
Láska rohatá (Hynek Bočan)
Kouzelná tetička Valentýna (Zuzana Zemanová)
Dům U Zlatého úsvitu (Pavel Jandourek)

2011
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Čertova nevěsta – režie Zdeněk Troška
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
4 TEENS – režie Pavel Jandourek
Cena dětského diváka Vodník a Karolínka – režie Jaroslav Hovorka
Zlatý dudek Lucie Šteflová ve filmu 4 Teens
Zlatý dudek Matěj Převrátil ve filmu V peřině
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – do 12 let:
Čertova nevěsta režie Zdeněk Troška
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Nickyho rodina – režie Matěj Mináč
Zvláštní cena dospělé poroty Nickyho rodina - režie Matěj Mináč
Čestné uznání dospělé poroty Matěj Převrátil ve filmu V peřině
Čestné uznání dospělé poroty David Ployhar za obrazové ztvárnění Čertovy nevěsty
Hrané filmy: Čertova nevěsta (Zdeněk Troška)
Nickyho rodina (Matěj Mináč)
Saxana – veletrh strašidel (Václav Vorlíček)
V peřině (F.A.Brabec)
Anděl (Karel Janák)
Janek a Anežka (Jonáš Vacek)
Škola princů (Roman Vávra)
4 TEENS (Pavel Jandourek)
Vodník a Karolínka (Jaroslav Hovorka)

2012
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Tady hlídám já – režie Juraj Šajmovič
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Lehká jako dech – režie Vít Olmer
Cena dětského diváka Micimutr – režie Vít Karas
Zlatý dudek Luisa Purkrábková ve filmu Lehká jako dech
Zlatý dudek Josef Weinzettel ve filmu Micimutr
Cena Oty Hofmana – Křišťálový šatón – do 12 let:
Modrý tygr – režie Petr Oukropec a Bohdan Sláma
Cena Oty Hofmana – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Cena nebyla udělena
Zvláštní cena dospělé poroty Tajemství staré bambitky – režie Ivan Macharáček
Čestné uznání dospělé poroty Micimutr – režie Vít Karas
Čestné uznání dospělé poroty Veronika Divišová ve filmu Tady hlídám já
Hrané filmy: Modrý tygr (Petr Oukropec a Bohdan Sláma)
Tady hlídám já (Juraj Šajmovič)
Příliš mladá noc (Olmo Omerzu)
Micimutr (Vít Karas)
Tajemství staré bambitky (Ivan Macharáček)
Proces doktorky Kalendové – Ach, ty vraždy (Zdeněk Zelenka)
Lehká jako dech (Vít Olmer)
Mimozemšťan (Karel Janák)

2013
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Sněžný drak - režie Eugen Sokolovský
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Bastardi 3 – režie Tomáš Magnusek
Cena dětského diváka Dvanáct měsíčků – režie Karel Janák
Zlatý dudek Jana Pidrmanová ve filmu O pokladech
Zlatý dudek Filip Cíl ve filmu Šťastný smolař
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – do 12 let:
Šťastný smolař – režie Jiří Strach
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Cena nebyla udělena
Zvláštní cena dospělé poroty Šťastný smolař – režie Jiří Strach
Čestné uznání dospělé poroty Jirka a bílé myšky – režie Karel Janák
Čestné uznání dospělé poroty O pokladech – režie Vít Karas
Čestné uznání dospělé poroty Ivanu Trojanovi ve filmu Šťastný smolař
Hrané filmy: Dvanáct měsíčků (Karel Janák)
O pokladech (Vít Karas)
Šťastný smolař (Jiří Strach)
Nevinné lži (Petr Zahrádka)
Sněžný drak (Eugen Sokolovský)
Bastardi 3 (Tomáš Magnusek)
Bez doteku (Matěj Chlupáček)
Jirka a bílé myšky (Karel Janák)

2014
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Pojedeme k moři - režie Jiří Mádl
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Poslední cyklista – režie Jiří Svoboda
Cena dětského diváka Tři bratři – režie Jan Svěrák
Zlatý dudek Sabina Rojková ve filmu Poslední cyklista
Zlatý dudek Petr Šimčák ve filmu Pojedeme k moři
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – do 12 let:
Pojedeme k moři – režie Jiří Mádl
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Fair Play – režie Andrea Sedláčková
Cena Oty Hofmana za dětskou videotvorbu – Spojeni hudbou – režie Jakub Horáček
Cena Oty Hofmana za studentskou tvorbu – Řehtačky – režie Martina Vedralová

Zvláštní cena dospělé poroty Poslední cyklista – režie Jiří Svoboda
Čestné uznání dospělé poroty Petru Štěpánovi ve filmu Poslední cyklista

Hrané filmy: Tři bratři (Jan Svěrák)
Pojedeme k moři (Jiří Mádl)
Kovář z Podlesí (Pavel Göbel)
Fair Play (Andrea Sedláčková)
Vejška (Tomáš Vorel)
Poslední cyklista (Jiří Svoboda)
Duch nad zlato (Zdeněk Zelenka)
Méďové na cestách (Václav Chaloupek)
Mazalové (Bořivoj Hořínek)
Velká obrázková loupež (Karel Janák)
Špačkovi v síti času (Karel Smyczek + Martin Dolenský)

2015
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Sedmero krkavců - režie Alice Nellis
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Andílek na nervy – režie Juraj Šajmovič
Cena dětského diváka Princezna a písař – režie Karel Janák
Zlatý dudek Anna Kadeřávková ve filmu Andílek na nervy
Zlatý dudek Richard Labuda ve filmu Jak jsme hráli čáru
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – do 12 let:
Sedmero krkavců – režie Alice Nellis
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Jak jsme hráli čáru – režie Juraj Nvota
Cena Oty Hofmana za dětskou videotvorbu – TV a My – režie Matěj Čipera
Cena Oty Hofmana za studentskou tvorbu – One Square Story – režie Martin Kostelník

Zvláštní cena dospělé poroty Jak jsme hráli čáru – režie Juraj Nvota
Čestné uznání dospělé poroty dětské videotvorbě – Jak jsme nacvičovali divadlo – štáb MTD
Čestné uznání dospělé poroty studentské tvorbě – Moji drazí – režie Patrik Ulrich
Čestné uznání dospělé poroty filmu Rybička – režie Karel Janák

Hrané filmy: Andílek na nervy (Juraj Šajmovič)
Sedmero krkavců (Alice Nellis)
Láska na vlásku (Mariana Čengelová-Solčanská)
Jak jsem hráli čáru (Juraj Nvota)
Kdyby byly ryby (Jan Prušinovský)
Princezna a písař (Karel Janák
Rybička (Karel Janák)
Škoda lásky – Miška je kouzelná (Petr Zahrádka)

2016
Hlavní cena – Křišťálový šatón – do 12 let:
Strašidla - režie Zdeněk Troška
Hlavní cena – Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Muzikál aneb Cesty ke štěstí – režie Slobodanka Radun
Cena dětského diváka Korunní princ – režie Karel Janák
Zlatý dudek Karolína Lipowská ve filmu Polednice
Zlatý dudek Daniel Kadlec ve filmu Rodinný film
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – do 12 let:
Strašidla – režie Zdeněk Troška
Cena Oty Hofmana – Cena Křišťálový šatón – od 13 do 18 let:
Muzikál aneb Cesty ke štěstí – režie Slobodanka Radun
Cena Oty Hofmana za dětskou videotvorbu – neuděluje
Cena Oty Hofmana za studentskou tvorbu – Soukromé lekce – režie Patrik Ulrych

Čestné uznání dospělé poroty Marku Epsteinovi – za scénář k pohádce Svatojánský věneček
Čestné uznání dospělé poroty studentské tvorbě – Divnolidi + Dobrá světla Karla Čabrádka

Hrané filmy: Strašidla (Zdeněk Troška)
Polednice (Jiří Sádek)
Rodinný film (Olmo Omerzu)
Muzikál aneb Cesty ke štěstí (Slobodanka Radun)
Řachanda (Marta Ferencová)
Svatojánský věneček (Jiří Strach)
Korunní princ (Karel Janák)
Johančino tajemství (Juraj Nvota)
Decibely lásky (Miloslav Halík)