přeskočit k navigaci »

Poroty

Dospělá porota pro hraný film:

 

Dospělá porota pro dětskou videotvorbu a studentské filmy:

Mgr. Lukáš Lerch – pedagog ZUŠ Ostrov

Narodil se 9. 6. 1987 v Ostrově, studoval na ZČU, fakultě pedagogické magisterský obor psychologie a výtvarné výchovy pro střední školy, pracoval a studoval v ateliéru figurální kresby a malby Borise Jirků. Od roku 2010 pracuje na ZUŠ Ostrov jako pedagog výtvarného oboru a od roku 2013 také na Gymnáziu Ostrov jako učitel výtvarné výchovy. Jeho velkým koníčkem jsou animované filmy, navštěvuje často festivaly animovaného filmu, účastní se workshopů pro tvůrce (Fresh Film fest, Animánie) a ve svých ateliérech vyučuje animaci od klasické po současnou počítačovou.

Mgr. Radim Wolák (1977), odborník na mediální vzdělávání, učitel a scénárista

Působí na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v Centru pro mediální studia (CEMES), kde se zaměřuje na otázky mediální gramotnosti a mediální výchovy, čili zkoumání toho, co bychom měli o médiích vědět, aby se nám s nimi dobře žilo. Podílí se na tvorbě učebnic, pomůcek a kurzů pro učitele, kteří chtějí s dětmi o médiích mluvit. Aby nebyl mimo dění, mediální výchovu sám učí na základních a středních školách. Vydal řadu odborných publikací zabývajících se mediálním vzděláváním, autorsky a lektorsky se podílel na mnoha projektech na podporu mediální výchovy, činí se též jako scénárista vzdělávacích a soutěžních pořadů pro děti a mládež (např. Případy detektiva Packala, Za školu, Být v obraze, Devatero řemesel a dalších). Provozuje portál FSV UK pro rozvoj mediální výchovy www.medialnigramotnost.cz, spolunapsal knihu Za školu! - ojedinělou sbírku krátkých problémových her a překážek pro vedoucí táborů a stmelovacích kurzů. S médii se snaží vycházet rozumně a chce tomu učit i své tři dcery. Žije ve Velvarech a má to tam rád, již dva roky se tam proto pokouší být dobrým starostou.

 

Porota dětí a mládeže:

Velice důležitou porotou je porota dětí a mládeže, která hodností všechny soutěžní filmy. Je složená ze zástupců ostrovských základních a středních škol. Společně sledují soutěžní filmy – každý film hodnotí a vybírají ten, který je nejvíce oslovil. Porota dětí a mládeže uděluje hlavní cenu festivalu Křišťálový šaton filmu v kategorii do 12 let a filmu v kategorii od 13 do 18 let. Porota také uděluje Zlatého dudka za nejlepší dívčí a nejlepší chlapecký herecký výkon.