přeskočit k navigaci »

PRAVÝ RYTÍŘ

režie: Martin Dolenský
hrají: Jan Komínek, Lukáš Vaculík, Lucie Černá, Jiří Korn, Táňa Pauhofová, Jaromír Hanzlík a další
pohádka, 80 minut

Vincent, rozvážný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce, vysloužilého rytíře, který má potřebu svého syna neustále kontrolovat a opatrovat. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu. Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou.

SLÍBENÁ PRINCEZNA

režie: Ivan Pokorný
hrají: Jan Cina, Marta Dancingerová, Jan Dolanský, Ondřej Koval‘, Petr Panzenberger, Václav Vydra nejml., Karel Čepek, Anna Linhartová, Samuel Mužík, Jakub Štefla, Miroslav Janek a další
pohádka, 106 minut

Pohádka vychází z tradičního českého motivu, jde o původně lidové vyprávění Karla Jaromíra Erbena pod názvem Zlatovláska. Pohádka je obohacená o řadu dobrodružství a humorných prvků. Diváci se můžou těšit na spoustu reálných zvířat a efektních triků.
Na začátku pohádky je kůže z kouzelného hada, kdo ji ochutná, porozumí řeči zvířat. Ochutná ji i zlý kníže Honorád. Usmyslí si, že chce zlatovlasou nevěstu, vyšle svého čeledína Jiříka, aby ji přivedl. Po řadě dobrodružných situací se Jiřík nakonec dostane až ke království, kde nejmladší ze dvanácti dcer je právě zlatovlasá princezna Radost. Zadarmo si ji ovšem Jiřík neodvede. Musí splnit nejen tři úkoly, ale především porazit svého soka, prohnaného piráta Za Bié Ocradé.

ZÁZRAČNÝ NOS

režie: Stanislav Párnický
hrají: Kristína Kanátová, Vladislav Plevčík, Iva Janžurová, Martin Donutil a další
romantický příběh, 103 minut

Princezna Diana se rozhodne podrobit lásku svého snoubence náročnému testu a ve snaze zjistit pravdu o jeho citech vypije zázračný elixír namísto odpovědí, ale získá něco jiného, dlouhý nos. Vydává se tak v přestrojení hledat kouzelníka, který jí nápoj věnoval. Na svém putování se setká s dobrem i se zlem a hlavně najde pravou lásku.

MAZALOVÉ II - díly: Konec světa a Chůva z budoucnosti

režie: Boris Arichtev
hrají: Jan Hrušínský, Mahulena Bočanová, Pavel Kříž, Matouš Ruml, Jana Bernášková, Luděk Sobota, Veronika Kubařová a další.
druhá řada dětského seriálu, 2 x 28 minut

Ti, kdo již Mazaly znají, dobře vědí, že je to šílená rodinka zbohatlíků tvořená Hugem seniorem (Jan Hrušínský), Růženou (Mahulena Bočanová), Pavlínkou (Natálie Holíková) a Hugem juniorem (David Fišer). Byli přinuceni zůstat na hradě Oreb se strašidly, protože už nemají peníze přestěhovat se jinam to ale neznamená, že se při každé sebemenší příležitosti nepokusí strašidlům uškodit.
Ta budou mít v nových dvanácti dílech seriálu další velký problém, který představuje ztracená Pohádková kniha. Na hradě se budou snažit, aby onu knihu našli, zachránili a vrátili ji Sněhurce. Než se tak stane, zažijí s ní všichni opět mnohá dobrodružství, ale i hodně peripetií.