Včerejší ohlášení dalších zpřísňujících opatření v důsledku COVID-19 opět poznamenalo již tak minimalizovaný filmový festival.

Festivalové minimum

Ze všech doprovodných akcí se tak uskuteční pouze loutkové představení „Hurvínek na cestách“ (divadelní sál Domu kultury v Ostrově, sobota 10. 10. 2020 od 15:00 hod. Cybershow „Internet bezpečně“ se sice uskuteční, ale bez diváků. Odkaz pro živé sledování přenosu najdete na festivalovém webu www.festivalostrov.cz. Přenos začne v úterý 13. října 2020 od 17:00 hod. Zachována byla také úniková hra „Robinson Crusoe“ v Domě kultury Ostrov, která byla vyvinuta speciálně pro ostrovský festival.

Co bylo ještě zrušeno

Zrušeno muselo být divadelní představení „Filuména Marturano“ se Simonou Stašovou a Svatoplukem Skopalem v hlavních rolích. Bohužel se nemůže uskutečnit také projekce cestovatelského triptychu „Velorexem na Island“ a v rámci festivalu se už bohužel nepodíváte ani na výstavu Malý princ
na Staré radnici.

Veškerá omezení překazila také plánované semináře, které se měly uskutečnit v Domě kultury Ostrov. Našli jsme ale náhradní plán a semináře se uskuteční přímo na školách. Po ostrovských školách a školách v okolí se tak rozjedou lektoři, kteří děti seznámí s kreslenou animací a se základními principy mediální manipulace.

Festival on-line

Veškerá setkání s aktéry festivalu a několik dalších aktivit se přenáší do virtuálního prostoru. Jako každý rok bude na festivalu působit dětská televize, která připraví sérií videí na festivalový YouTube. Odkaz najdete na festivalovém webu a facebooku.

Pro milovníky filmů je připravena online hra „Filmová šifra“. Každý den se na webové stránce soutěže vymění obrázek, ve kterém bude zašifrovaných několik známých dětských filmů. Úkolem soutěžících bude vybrat z nabídky ty správné, odpovědi budou ohodnoceny body (za správné odpovědi, rychlost a jako bonus i za předchozí odpovědi). Hráči s největším počtem bodů získají zajímavé ceny. Soutěž bude probíhat od sobotního zahájení festivalu 14 dní.

Detaily a pravidla soutěže

Online server bude zpřístupněn pro hráče Minecraftu. Přijďte si k nám postavit svůj příspěvek do soutěže o nejhezčí stavbu v Minecraftu na téma “Letem světem”. Připravený pro Vás bude online svět v kreativním módu a prostor pro stavbu. V průběhu festivalu bude ze serveru probíhat i online stream, aby bylo vidět, jak hráči staví. Vyhodnocení soutěže o nejlepší stavbu bude probíhat na konci festivalu a stavbu bude vybírat porota.

Detaily a pravidla soutěže

Ing. Marek Poledníček
ředitel festivalu
říjen 2020