S ohledem na postupně se měnící opatření Ministerstva zdravotnictví jsme byli nucení opakovaně redukovat program tak, aby bylo možné splnit předepsaná veškerá bezpečnostní opatření. Po vyhlášení nouzového stavu vypadl velký koncert na Mírovém náměstí před ostrovským domem kultury a díky zákazu zpěvu také pohádková talkshow „Když princové jsou na draka“ a setkání se Zdeňkem Troškou a Lucií Vondráčkovou.

Základní pilíře festivalu
Letošní festival bude stát na třech programových pilířích. Jedním z nich bude redukovaný doprovodný program, druhým turné seminářů po základních a středních školách a tím posledním výrazní posílení online aktivit. Doprovodný program se zúžil na loutkové představení „Hurvínek na cestách“ a divadelní představení „Filuména Marturano“ se Simonou Stašovou v hlavní roli. Pro rodiče i děti je připraveno Cybershow „Internet bezpečně“ a pro zájemce o cestování cestovatelský triptych „Velorexem na Island“. I nadále je ještě možné navštívit výstavu Malý princ na staré radnici. Pro milovníky rébusů a her je připravena úniková hra „Robinson Crusoe“ v Domě kultury Ostrov. Veškerá omezení přežily také semináře, neuskuteční se v tradičním místě konání festivalu, ale přímo na školách. Po Ostrově a okolí se tak rozjedou lektoři, kteří děti seznámí s kreslenou animací a se základními principy mediální manipulace. Vzhledem k tomu, že základem omezení je nemožnost setkávat se ve větším počtu, nabízí se možnost pro tuto dobu typická, vhodní aktivity přesunout do virtuálního prostoru. Za tímto účelem jeden z partnerů festivalu připravil pro zájemce hned dvě soutěže.

Festivalová šifra
Online hra pro všechny milovníky filmů. Každý den se na webové stránce soutěže vymění obrázek, ve kterém bude zašifrovaných několik známých dětských filmů. Úkolem soutěžících bude vybrat z nabídky ty správné, odpovědi budou ohodnoceny body (za správné odpovědi, rychlost a jako bonus i za předchozí odpovědi). Hráči s největším počtem bodů získají zajímavé ceny. Soutěž bude probíhat od sobotního zahájení festivalu 14 dní.

Letem světem s Minecraftem
Online server pro hráče Minecraftu, přijďte si k nám postavit svůj příspěvek do soutěže o nejhezčí stavbu v Minecraftu na téma “Letem světem”. Připravený pro Vás bude online svět v kreativním módu a prostor pro stavbu. V průběhu festivalu bude ze serveru probíhat i online stream, aby byli vidět, jak hráči staví. Vyhodnocení soutěže o nejlepší stavbu bude probíhat na konci festivalu a stavbu bude vybírat porota. Detaily a pravidla obou soutěží budou zveřejněny již brzy na festivalovém webu. V on-line prostoru proběhnou také oblíbené festivalové dílničky a samozřejmě obvyklé rozhovory s účinkujícími a dalšími protagonisty festivalu. K publikaci audiovizuálního obsahu bude sloužit festivalový YouTube kanál, jehož příspěvky budou průběžně sdíleny na festivalovém webu a facebooku.

Gaming aréna
V průběhu festivalu bude všem hráčům k dispozici herní zóna s počítači a konzolemi – to vše nabité hrami. Součástí herní zóny budou i minimálně dva turnaje o zajímavé ceny. Těšíme se na vás!

 

Ing. Marek Poledníček
ředitel festivalu
říjen 2020