Naprostou novinkou, která bude na festivalu k dispozici, je hra Microsoft Flight Simulator 2020, která vezme hráče do oblak. Prozkoumejte celý svět.

Letos se do doprovodného programu dětského filmového a televizního festivalu zapojí nově i tým spolku CZLAN. Ten je v Ostrově již poměrně znám organizováním některých herní událostí nebo například OstroFconu. CZLAN si pro návštěvníky dětského filmového a televizního festivalu připravil spoustu interaktivní zábavy pro všechny věkové skupiny. Budete se moci proletět v civilním letounu a kochat se tak krásami přírody nebo velkolepých měst, pro ty akčnější budou připraveny konzole XBOX One, s oblíbenými hrami. Jedna z konzolí bude vybavena i senzorem Kinect, kde si budete moci poměřit síly až s dalšími třemi kamarády v taneční hře Just Dance!. V herní zóně budou k dispozici i herní počítače s různými hrami, mimo jiné si budete moci vyzkoušet i hru Star Citizen, která je aktuálně ve vývoji. V průběhu doprovodného programu budeme průběžně vyhlašovat malé turnaje o drobné ceny.

Chcete zkusit porovnat svůj postřeh a hbitost v soutěži, která bude probíhat po celou dobu festivalu? CZLAN si pro všechny účastníky festivalu připravil klání ve hře Beat Saber! Hra českých vývojářů staví na rozbíjení kostiček v rytmu poutavé hudby – to vše se odehrává ve virtuální realitě, takže se do herního zážitku ponoříte úplně. Informace o průběhu soutěže, budou dostupné přímo na místě. Ty nejlepší z vás budou čekat skvělé ceny. Program bude připraven pro všechny věkové kategorie.

Ukázka ze hry Microsoft Flight Simulator 2020