V roce 2021 jsme uvedli v soutěžní části našeho festivalu rodinnou komedii režiséra Juraje Šajmoviče, Tady hlídám já. Hlavní hrdinové tohoto filmu se vrací v druhém díle, aby nám vyprávěli své další příběhy. Film TADY HLÍDÁME MY, uvádíme jako předpremiéru.

Příběh filmu budeme opět prožívat s Kačenkou s jejím milovaným psem, jezevčíkem Hugem. Oba jsme opustili v její první školní den, kdy s maminkou našli nového otce, babičku i dědečka a přestěhovali se na Šumavu. Kačenka byla hyperaktivním dítkem, které dospělo ve sličnou patnáctiletou hyperaktivní sličnou. Studuje střední veterinární školu. Neopustila jí láska ke zvířatům a hlavně neztratila schopnost rozumět tomu, co říká a myslí si její pes Hugo. Maminka s tatínkem se rozhodnou provozovat penzion, ale protože nemají zkušenosti, tak se jim nedaří. Asi by se nic zvláštního nestalo, kdyby Hugo nenaočkoval Kačenku nápadem, že by penzion mohl prosperovat tím, že se z něj stane „výcvikové i oddechové ubytovací zařízení pro psy a jejich páníčky“. Na to, co se začne odehrávat po příjezdu prvních hostů, nejsou totiž připraveni ani hlavní hrdinové, ani celé ubytovací zařízení…

 

Film soutěžně promítáme pro školy ve čtvrtek 16. září od 12.30 hodin ve velkém sále a hned po skončení projekce ve 14.30 hodin bude následovat velká autogramiáda – můžete získat kartičku s podpisem od Lukáše Vaculíka (tatínek), nebo od Jitky Ježkové (maminka), Veroniky Divišové (Kačenka), Nely Boudové, Štěpána Tučka, herců Filipa Švarce a Mariky Procházkové, kteří propůjčili svůj hlas jezevčíkům.

S herci se můžete setkat ještě také od 15.00 hodin v šapitó na náměstí  na „Autogramiádě s kávičkou“.

Pro veřejnost pak film promítneme ten samý den od 17.00 hodin.