Přijďte v sobotu 5. října od 16 hodin do ostrovského Skate parku a užijte si skate show, koncert kapel Scream of the lambs a Poetika, i předpremiéru filmu Severní vítr.

Program

  • 16.00 úvodní koncert kapely Scream of the lambs
  • 17.00 skate show
  • 18.00 koncert kapely POETIKA
  • 19.00 beseda s tvůrci filmu
  • 19.30 předpremiéra filmu Severní vítr

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI: 50 Kč/osoba | Koupit on-line >>

Vstupenky bude možné zakoupit i na místě.

Informace o akci

Poetika je mladá hudební skupina, která v roce 2016 vystřelila svým debutovým singlem Zkouším žít mezi nejhranější interprety toho roku. Na úspěch prvního hitu navázala kapela písní Každou vteřinou a prvním albem Trinity (2017). Za zmíněný rok byla Poetika nominována na objev roku v anketě Český slavík. V roce 2018 odjela vyprodanou tour s kapelou Mirai a poté další s rapperem Lipo. Rok 2019 skupina odstartovala svou první sólovou tour a momentálně pracuje na dalším, v pořadí druhém albu.

Severní vítr – dokumentární film o vzniku legendární českolipské kapely SI. Příběhy prvních porevolučních teenagerů „GENERACE 90“, kteří v panelákovém bytě založili hudební subkulturu. Nespoutaná jízda na hraně vlastního bytí. Česká Lípa, město v severních Čechách, jehož počet obyvatelstva se během uranové konjunktury v 70. a 80. letech zdvojnásobil. Pro nová sídliště zde nebyla vybudována infrastruktura, zato zde byla odhalena poslední socha Lenina ve střední Evropě. Na pomezí panelové výstavby a uranových dolů se rodila nová subkultura. Mladá generace, složená z místních i z dětí nově přišlých uraňáků, tvořila v temných kulisách svébytné hudební žánry a vydávala svědectví o žití v těchto končinách.