Festival utekl jako voda a roční snažení celého organizačního týmu je minulostí. Takřka vše, co se během šesti festivalových dní událo zachytily objektivy fotografů, dětských médií či mikrofony dětských rozhlasáků a novinářů. Proto jsme se rozhodli si zážitky z letošního festivalu uchovat a prodloužit alespoň o několik týdnů a vše připomenout prostřednictvím OZVĚN FESTIVALU.

Festivalová očka Dětské televize Liberec

Dětská televize Liberec jezdí na ostrovský festival od nepaměti. Tradičně natáčí klasické reportáže, které diváka vtahují dění festivalu.

Festivalové očko 2023 – 1. díl

První díl dětských zpráv zahrnuje první polovinu festivalového dění. Sledujte rozjezt festivalu očima dětských redaktorů.

Festivalové očko 2023 – 2. díl

První díl dětských zpráv zahrnuje druhou polovinu festivalu včetně slavnostního zakončení a vyhlášení výsledků.

Festivalové Ostroviny

K tradičním festivalovým médiím patří tištěné noviny, které kdysi dávno získaly jméno Ostroviny. Tradičně se o ně starají studenti ostrovského gymnázia pod pedagogickým vedením a technickou podporou organizátorů. V letošním roce studenty podpořila také tisková mluvčí města.

Jednotlivá čísla Ostrovin si můžete přečíst na níže uvedeném odkazu, kde se zároveň můžete seznámit s letošní redakcí.

Ostroviny 2023Ostroviny 2023

Rozhovory s osobnostmi festivalu

Rozhovory s festivalovými hosty již řadu let natáčí štáb ostrovských dětí pod vedením Lady Jakl Bláhové a s technickým servisem Karola Oláha. Díky jejich nasazením i letos vniklo cca 40 rozhovorů, které nyní můžete sledovat.

VIP Hosté festivalu

Filmové delegace

Krakonošovo tajemství

Největší dar

Děti Nagana

Princezna zakletá v čase 2

[/su_row]

Bastardi 4

Společně sami

Sex O´Clock

#annaismissing

Jedna rodina

Ulice

Další rozhovory budou přibývat …

Rozhlasové pořady dětského rádia Kulíšek

Tradičním dětským médiem, které se podílí na publicitě ostrovského festivalu i Ostrova jako města je Dětské rádio Kulíšek. Jana Tauchmanová, vedoucí rádia, nám prozradila, že rádio Kulíšek bude příští rok slavit 30 let své existence. Gtaulujeme, to už je úctyhodná tradice.

Výsledky práce dětí v Ostrově si můžete poslechnout prostřednictvím platformy SPOTIFY.

Filmy z produkce tvůrčích skupin Filmové a mediální laboratoře

Jednou z novinek letošního ročníku je projekt Filmová a mediální Laboratoř. Jejím cílem bylo  v rámci možností odborně připravit děti zapojené do mediálních aktivit festivalu. Ze 45 dětí, které se projektu zúčastnily se  jich část zapojila do práce dětské poroty, část se uplatnila ve festivalové televizi a zbytek vytvořil pět tvůrčích skupin, které natočily pět krátkých dětských filmů.

 

Fotogalerie

Zde se brzy dozvíte, kde najdete ty nejlepší fotky z (nejen) letošního festivalu…