Ve čtvrtek 24. srpna odešel do filmového nebe filmový historik, další dlouholetý spolupracovník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana Ostrov (dříve Přehlídka filmů pro děti Ostrov) Pavel Taussig.

Pavel se od začátku zapojil do přípravy „Přehlídky filmů pro děti“ především vedením seminářů členů filmových klubů z celé republiky, které se konaly v době konání „Přehlídky…“ a později festivalu Oty Hofmana.

U příležitosti jubilejního 30. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově (1998) vydal společně s Františkem Šalé v nakladatelství ALBERT publikaci „Ota Hofman“ ve spolupráci s Domem kultury Ostrov.

Účastníci festivalů se na seminářích pro školy seznamovali nejen s dětskou filmovou tvorbou, ale Pavel přiblížil svými přednáškami a besedami také slavné filmové herce.

Na příklad na semináři v roce 1993 se zabýval tématem „Kam kráčí český dětský film?“ a rozhovor s Pavlem na toto téma byl uveřejněn v Karlovarském deníku.

Pavel Taussig byl velkým přítelem ostrovského festivalu, pomocníkem při přípravách festivalu, výběrem soutěžních filmů a několik let i členem organizačního štábu festivalu a členem odborné poroty. Určitě nám všem bude chybět.